Warszawa,
20
września
2023
|
15:38
Europe/Warsaw

Salon Mercedes-Benz Auto Frelik w Bydgoszczy już otwarty po modernizacji

W Bydgoszczy działa już kompleksowo zmodernizowany salon sprzedaży i autoryzowany serwis Mercedes-Benz Auto Frelik. Przebudowany obiekt został zaprojektowany i zrealizowany według najnowszych, globalnych standardów producenta luksusowych aut, obejmujących nie tylko estetykę stacji dealerskich, ale również procesy obsługi klientów oraz rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Placówka korzysta m.in. z energii z paneli słonecznych, inteligentnego oświetlenia oraz z odzysku wody na stanowiskach myjni samochodowej. Przestronny salon samochodów osobowych uzupełnia salon samochodów dostawczych oraz rozbudowany, supernowoczesny serwis oraz centrum blacharsko lakiernicze.

Odnowiona stacja dealerska Mercedes-Benz Auto Frelik oferuje klientom jeszcze bardziej komfortowe i nowoczesne warunki zakupu i serwisu samochodów z gwiazdą. W jej ofercie są modele Mercedes-Benz, Mercedes-AMG ,  dostawcze Mercedesy oraz pełna gama samochodów elektrycznych  – z wydzielonymi strefami obsługi, w tym centrum pojazdów użytkowych Van ProCenter. Tak powstało doskonałe miejsce dla klientów zainteresowanych najnowszymi modelami osobowymi, entuzjastów sportowej motoryzacji oraz profesjonalistów poszukujących aut dostawczych idealnych dla swojego biznesu.

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 15 września wieczorem. Jedną z atrakcji wieczoru była premiera nowej Klasy E, która zaledwie dwa dni wcześniej zaliczyła swoją oficjalną polską premierę w Warszawie.

Zmodernizowany salon to kolejny nowy lub odnowiony obiekt Mercedes-Benz w Polsce, zaprojektowany zgodnie z globalnymi standardami MAR 2023 dla placówek dealerskich. Poza stroną wizualną – z elegancką, przytulną kolorystyką i szlachetnymi materiałami wykończeniowymi – definiują one procesy obsługi, kładąc jeszcze większy nacisk na spersonalizowane relacje z klientami. W salonie przewidziano m.in. sześć specjalnych, kameralnych sal do spotkań z doradcami, którzy prezentują konfiguracje samochodów w interaktywnej, cyfrowej formie, a także specjalną strefę wydań pojazdów, tak aby zapewnić temu szczególnemu wydarzeniu odpowiednią oprawę.

Standardy MAR 2023 koncentrują się również na budownictwie przyjaznym środowisku. Odnowiony obiekt wyposażono w szereg rozwiązań oszczędzających prąd oraz służących do pozyskiwania zielonej energii, w tym instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kW, z planem rozbudowy do 150 kW, bezkanałową wentylację z odzyskiem ciepła, układ klimatyzacji o zmiennej ilości czynnika chłodniczego, a także system odzyskiwania wody dla myjni samochodowej. Energooszczędną koncepcję uzupełnia LED-owe oświetlenie z cyfrowym systemem sterowania DALI, obejmujące czujniki dostosowujące natężenie świata do warunków zewnętrznych.

Cały obiekt Mercedes-Benz Auto Frelik zajmuje działkę o powierzchni 2,5 ha i dysponuje miejscami dla ponad 330 samochodów. W salonie aut osobowych, o powierzchni użytkowej ponad 1200 metrów kwadratowych, przewidziano miejsce dla ekspozycji 16  samochodów, w tym 5 maszyn AMG. Drugi salon, o powierzchni 450 metrów kwadratowych, oferuje modele dostawcze – w tym przypadku ekspozycja liczy 10 pojazdów. Obiekt uzupełnia supernowoczesna stacja serwisowa z 14 podnośnikami dla modeli osobowych oraz 4 dla aut dostawczych oraz stacje ładowania: 1x120kW, 6x22kW. Mieści się tu również blacharnia z 9 stanowiskami napraw, lakiernia z 2 komorami lakierniczymi i 8 stanowiskami obróbki, a także 2 magazyny części oraz hotel dla opon i kół. Kompleks uzupełnia myjnia na 2 samochody oraz sekcja zajmująca się detailingiem.

Salon Mercedes-Benz Auto Frelik w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Nowotoruńskiej 27 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7-19 oraz w soboty od 8 do 15.