Warszawa,
20
lutego
2017
|
09:52
Europe/Warsaw

Samochody Dostawcze Mercedes-Benz partnerem Fundacji GOPR.

Podsumowanie

Warszawa. Mercedes-Benz Polska poszerza swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo w górach. Samochody Dostawcze Mercedes-Benz rozpoczęły współpracę z Fundacją GOPR – organizacją, której głównym celem jest propagowanie bezpieczeństwa w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

"Ambitne plany rozwoju działalności Fundacji GOPR wymagały wsparcia, związanego z potrzebą zapewnienia pełnej mobilności ratowników GOPR, którzy prowadzić będą całoroczną, ogólnopolską edukację na rzecz bezpieczeństwa w górach. Współpraca, nawiązana za pośrednictwem Naczelnika GOPR Jacka Dębickiego oraz dokonany przez Mercedes-Benz trafny dobór środka transportu sprawił, że idea stworzenia Mobilnego Centrum Edukacyjnego Fundacji GOPR stała się faktem. Mercedes-Benz Vito Tourer 4x4, to pojazd, który zapewni sprawny i bezpieczny transport grupy ratowników oraz wymaganego sprzętu edukacyjnego, docierając nie tylko do miast, ale również do wymagających użycia napędu 4x4 oddalonych od cywilizacji miejsc, w których prowadzone będą górskie imprezy plenerowe" – mówi Marcin Kądziołka, Prezes Fundacji GOPR.

 

Wsparcie dla rozwoju ratownictwa górskiego w Polsce.

Powołana z dniem 18 marca 2016 roku Fundacja GOPR utworzona została na rzecz wspierania i rozwoju Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, od dziesięcioleci niosącego pomoc w górach osobom jej potrzebującym. Powstała również w odpowiedzi na bezpośrednie potrzeby, związane z koniecznością zintensyfikowania działań prewencyjnych, opartych na budowaniu świadomości społecznej, jak również rozwoju edukacji w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

Świadomość, wiedza i umiejętności – to trzy podstawowe filary zwiększające bezpieczeństwo w górach. Na ich podstawie Fundacja prowadzić będzie aktywną edukację górską, ukierunkowaną na dzieci, młodzież oraz amatorów różnego rodzaju górskich aktywności, pod marką AKADEMII GOPR.

 

Niezawodny partner w trudnych warunkach – Mercedes-Benz Vito z napędem na cztery koła.

Skuteczna realizacja zadań Fundacji GOPR wymaga mobilności. Tu z pomocą przychodzi Mercedes-Benz Vito.

"Vito ustanawia wzorce wśród średniej wielkości pojazdów dostawczych. Jego różnorodność i wszechstronność sprawiają, że to prawdziwy profesjonalista w segmencie. Dlatego jesteśmy przekonani, że będzie najlepszym wsparciem dla działalności Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i przyczyni się do sukcesu jej działalności i tym samym wzrostu poziomu bezpieczeństwa nas wszystkich, poruszających się po górach" – mówi Adam Dutkowski, odpowiedzialny za PR samochodów dostawczych w Mercedes-Benz Polska.

Fundacja będzie użytkować Mercedesa Vito 116 CDI Tourer, w najwyższej wersji wyposażenia SELECT. Samochód ten, by sprostać górskim warunkom, wyposażony został w mocny i ekonomiczny silnik wysokoprężny o mocy 163 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 380Nm, połączony z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS i napędem 4x4 4MATIC z asystentem zjazdu Downhill Speed Regulation i elektronicznym systemem trakcji 4ETS. Zapewnia on komfortowe warunki podróży nawet dla ośmiu osób, dla których wygody oddano między innymi automatyczną klimatyzację THERMOTRONIC i klimatyzację części pasażerskiej TEMPMATIC, uchylne okna tylne i drzwi przesuwne po obu stronach, a także komfortowe fotele przednie i kanapy 3-osobowe w części pasażerskiej. By podróż przebiegła bezpiecznie, kierowcę wspomaga wiele systemów asystujących i wspomagających – m.in. Asystent utrzymania pasa ruchu, Asystent bocznego wiatru, Asystent martwego punktu, Asystent parkowania z przednimi oraz tylnymi czujnikami i kamerą cofania oraz inteligentny system oświetlenia ILS LED. Specyfikacja obejmuje również ogrzewanie postojowe, czujniki deszczu i światła oraz system prewencyjnej ochrony pasażerów PRE-SAFE®.

 

Mobilne Centrum Edukacyjne Fundacji GOPR.

Potrzeba szerokiego promowania bezpiecznych zachowań w górach celem ograniczenia stale rosnącej liczby wypadków stała się podstawą do stworzenia idei mobilnego zespołu Ratowników GOPR, prowadzących szeroko pojętą działalność w obszarze profilaktyki górskiej. Narzędziem umożliwiającym realizację pomysłu miał być pojazd kompleksowo wyposażony w sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności edukacyjnej. Jednocześnie, auto to miało stanowić bazę, w oparciu o którą realizowane będą akcje edukacyjne obejmujące tematykę związaną z prawidłowym przygotowaniem, rozpoznaniem zagrożeń oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w górach.

Z tej idei powstało Mobilne Centrum Edukacyjne Fundacji GOPR, którego nadrzędną misją, jest dotarcie do szerokiego grona amatorów górskich aktywności z programem edukacyjnym promującym bezpieczne poruszanie się w górach oraz na stokach narciarskich. Dzięki współpracy między Mercedes-Benz oraz Fundacją GOPR, działalność Mobilnego Centrum Edukacyjnego prowadzona będzie w oparciu o doskonale przygotowanego do tego celu Mercedes-Benz Vito Tourer 4x4, który zapewni nie tylko przewóz sprzętu, lecz przede wszystkim służyć będzie jako zaplecze akcji prowadzonych na rzecz bezpieczeństwa.

Samochód będzie można spotkać podczas akcji, eventów oraz imprez na terenie całego kraju, m.in. przy stokach narciarskich, galeriach handlowych, deptakach, a nawet przy schroniskach, w których organizowane będą znaczące imprezy górskie.

"Jestem przekonany, że taka właśnie bezpośrednia i aktywna forma przekazywania treści wzbudzi zainteresowanie oraz uzyska sympatię rzeszy turystów, którzy będą mieli z nami – ratownikami GOPR bezpośredni kontakt w ramach Mobilnego Centrum Edukacyjnego Fundacji GOPR. Naszą misją jest w tym przypadku budowanie świadomości istnienia zagrożeń oraz umiejętności minimalizowania skutków ich wystąpienia. Ogromnie się cieszę i jestem jednocześnie niezwykle dumny, że u swego boku podczas wyruszania w drogę ku tak ważnej dla nas misji, mamy godnego zaufania oraz niezawodnego Partnera, jakim jest Mercedes–Benz" – podkreśla Marcin Kądziołka, Prezes Fundacji GOPR.