29
sierpnia
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

„She’s Mercedes”: I Zlot Zabytkowych Mercedesów tylko dla Pań już za nami

W miniony weekend odbył się nietypowy zlot aut spod znaku trójramiennej gwiazdy. Na I Zlot Zabytkowych Mercedesów dla Kobiet miłośniczki klasycznych modeli Mercedes-Benz przybyły do Chomiąży Szlacheckiej na Kujawach. Imprezę zorganizowano pod hasłem „She’s Mercedes” - inicjatywy Mercedesa mającej na celu lepsze związanie marki ze światem kobiet.

 

Zamiłowanie do klasycznej motoryzacji nie jest wyłącznie męską domeną - co potwierdza liczna reprezentacja pań na zlotach zabytkowych Mercedesów. Uczestniczki tegorocznego zlotu Star Drive w Gdańsku postanowiły wykorzystać ten potencjał i po raz pierwszy zorganizować spotkanie, w którym udział wezmą wyłącznie kobiety. Tak narodziła się idea I Zlotu Kobiet w Zabytkowych Mercedesach, odbywającego się pod hasłem „She’s Mercedes” - czyli inicjatywy Mercedes-Benz wspierającej dążenia kobiet do realizacji własnych ambicji. Według badań mają one bowiem decydujący, bo aż 80-procentowy wpływ na decyzje o zakupie samochodu.

 

Na I Zlot Kobiet w Zabytkowych Mercedesach „She’s Mercedes” stawiło się 10 klasycznych wozów spod znaku trójramiennej gwiazdy i 18 pań. Impreza rozpoczęła się w piątek, 19 sierpnia, od przyjazdu załóg do hotelu Herbarium w Chomiąży Szlacheckiej na Pałukach. Na sobotę zaplanowano przejazd trasą okolicznych atrakcji, m.in. XVII-wiecznego kościoła w Gąsawie, Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruin zamku w Wenecji - dla uczestniczek była to doskonała okazja do bliższego poznania tego niedocenianego regionu Polski. Zabytkowe Mercedesy fantastycznie komponowały się również na tle klasycystycznego pałacu w Lubostroniu. Wieczorem panie mogły zrelaksować się w strefie SPA hotelu Herbarium, a później wzięły udział w kolacji, na której obowiązywały stroje w kolorze swojego Mercedesa. Niedzielę spędziły, odpoczywając nad pobliskim jeziorem - i oczywiście kontynuując dyskusje o samochodach i nie tylko.

 

„Zlot >>She’s Mercedes<< był świetną okazją, żeby zacieśnić relacje, poznać się bliżej i oczywiście powspominać poprzednie Zloty Klubu Zabytkowych Mercedesów. Pokazałyśmy, że świat klasycznej motoryzacji nie jest tylko męskim światem” – podsumowuje Małgorzata Przebindowska, organizatorka wydarzenia i właścicielka Mercedesa 300SL (R107). – „Kolejne Zloty już nie będą taki same, ponieważ mamy nowe wspaniałe przyjaciółki, z którymi będziemy z przyjemnością się bawić i korzystać z atrakcji. Wszystkie mamy nadzieję, że nasz Zlot wpisze się na stałe w kalendarium wydarzeń Mercedes-Benz!”

 

W I Zlocie Kobiet w Zabytkowych Mercedesach „She’s Mercedes” wzięły udział wyłącznie auta starsze niż 25 lat. Spotkanie odbyło się pod patronatem Mercedes-Benz Polska oraz Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska.

 

Centrum komunikacji „She’s Mercedes” stanowi serwis internetowy tworzony przy współudziale kobiet z całego świata, które inspirują się wzajemnie i dzielą tam swoimi spostrzeżeniami na temat pracy, życia prywatnego oraz pasji (mercedes-benz.com/en/mercedes-me/inspiration/she/).