Stuttgart,
22
grudnia
2020
|
13:51
Europe/Warsaw

Światowa premiera MBUX Hyperscreen – 7 stycznia w Mercedes me media

2021 rok to dla Mercedes-Benz początek kolejnego rozdziałuw interakcji pomiędzy samochodem a użytkownikiem: dzięki sztucznej inteligencji (AI) MBUX Hyperscreen winduje obsługę funkcji pojazdu oraz wyświetlanie treści z zakresu informacji, rozrywki i komfortu na zupełnie nowy poziom. Duży, zakrzywiony ekran nadaje wnętrzu wyjątkową estetykę i rozciąga się na całej jego szerokości, przed kierowcą i pasażerem z przodu – sprawiając, że cyfrowe wrażenia są dla nich zarówno intuicyjne, jak i emocjonujące. MBUX (Mercedes-Benz User Experience) Hyperscreen, który po raz pierwszy będzie opcjonalnie dostępny w całkowicie elektrycznej luksusowej limuzynie EQS, reprezentuje „inteligencję emocjonalną” całego samochodu i ma duże zdolności uczenia się.

MBUX Hyperscreen będzie cyfrowym „kręgosłupem” topowego modelu Mercedes-EQ – progresywnej luksusowej limuzyny EQS. Światowy debiut nowego systemu odbędzie się w cyfrowym formacie, adresowanym do dziennikarzy i twórców treści. Wydarzenie można śledzić na żywo w serwisie Mercedes me media. Globalna premiera MBUX Hyperscreen nastąpi w czwartek 7 stycznia 2021 roku o godzinie 14:00 (CET) pod adresem https://media.mercedes-benz.com/MBUXhyperscreen; później relacja z wydarzenia będzie dostępna w postaci wideo na żądanie.

Ponadto Mercedes-Benz zaprezentuje MBUX Hyperscreen na pierwszychw historii cyfrowych targach elektroniki użytkowej (CES), które odbędą się w dniach 11-14 stycznia. Konferencja prasowa Mercedes-Benz rozpocznie się 11 stycznia 2021 r. o godzinie 17:00 (CET). Aby ją obejrzeć, przedstawiciele mediów mogą zarejestrować się na stronie internetowej CES. Link jest dostępny również w specjalnym serwisie dla mediów.

MBUX Hyperscreen i jego liczne aspekty wspólnie zaprezentują Ola Källenius, Prezes Zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG, Vera Schmidt, szefowa działu Advanced Digital Design (z ang. zaawansowany cyfrowy design) Mercedes-Benz, oraz Sajjad Khan, dyrektor technologiczny i Członek Zarządu Mercedes-Benz AG. Od obsługi funkcji poprzez design aż po szczegóły techniczne – widzowie będą mogli dowiedzieć się interesujących informacji na temat systemu, zapoznać się z jego unikalnymi cechami i prześledzić proces rozwoju.

Oprócz światowej premiery Mercedes-Benz udostępni w Mercedes me media dodatkowe informacje w postaci filmów, grafik, informacji prasowych i zdjęć do pobrania. Goście będą mieli również możliwość cyfrowego dialogu z zespołem prasowym Mercedes-Benz.