Warszawa,
16
czerwca
2021
|
11:53
Europe/Warsaw

„Szkoleniowe” Mercedesy-AMG znów jeżdżą na oponach Continental

Samochody o wysokich osiągach potrzebują opon o wysokich osiągach, dlatego w ósmym sezonie szkoleń organizowanych przez polski oddział AMG Driving Academy wszystkie użytkowane Mercedesy-AMG znów jeżdżą na oponach firmy Continental. Jakość opon to jeden z głównych czynników decydujących o poziomie aktywnego bezpieczeństwa za kierownicą – i podobnie jak ESP czy ABS, w trakcie pokonywania wielu „spokojnych” kilometrów, zwłaszcza przy dobrej pogodzie, może zdawać się mało istotna. Jednak już jedna groźna sytuacja na drodze wystarczy, by docenić wysokiej klasy ogumienie.

Nowoczesne auta oferują coraz bardziej zaawansowane systemy wsparcia i potrafią poruszać się w sposób częściowo zautomatyzowany. Od początku automobilizmu jedno pozostaje jednak bez zmian: powierzchnia styku samochodu z drogą to jakieś cztery kartki A4, a za „skuteczność” tego styku odpowiada jakość opon. Wysokiej klasy ogumienie ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, zarówno w obliczu gwałtownych manewrów skrętu czy awaryjnego hamowania, jak i poruszania się w warunkach ograniczonej przyczepności.

Zużyte lub zniszczone z powodu wieku opony – nawet premium – mogą diametralnie pogorszyć charakterystykę prowadzenia pojazdu i wydłużyć drogę hamowania. W przypadku współczesnych samochodów rola ogumienia dodatkowo wzrasta: dobre opony są niezbędne do właściwego działania systemów z zakresu dynamiki jazdy oraz aktywnych napędów na obie osie.

Najbardziej wymagającym sprawdzianem jakości ogumienia jest jazda torowa, o czym doskonale wiedzą instruktorzy polskiego oddziału AMG Driving Academy, którzy w ciągu kilku ostatnich lat przeprowadzili już szkolenia ponad 4000 osób. Szkolenia AMG Driving Academy to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić prawdziwy potencjał najmocniejszych maszyn Mercedes-AMG w bezlitosnych warunkach toru wyścigowego, a przy okazji awansować na nowy poziom, jeśli chodzi o umiejętności prowadzenia samochodu – pod okiem profesjonalnych instruktorów sportowej jazdy i zawodowych kierowców wyścigowych. W tym roku treningi polskiego oddziału „akademii jazdy AMG” odbywają się już po raz ósmy i znów ich partnerem oponiarskim będzie firma Continental.

„Aby skutecznie przenieść siłę napędową na asfalt, tak mocne samochody jak Mercedesy-AMG potrzebują odpowiednich opon. My podczas szkoleń potrzebujemy opon, które będą niezawodne i pozwolą uczestnikom naszych treningów skupić się na doskonaleniu swojej techniki jazdy” – powiedział Robert Hundla, szef AMG Driving Academy, licencjonowany zawodnik rajdowy i Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej RSMP. „Warunki torowe pozwalają nam dogłębnie testować dostarczane ogumienie, zwłaszcza że poza konkurencjami zręcznościowymi mamy też zajęcia na płycie poślizgowej, na suchej i mokrej nawierzchni. Kluczowe są nie tylko parametry nowych opon, ale także ich zachowanie w obliczu postępującego zużycia. Na Continentalach jeździmy od kilku lat i jesteśmy z nich niezmiennie bardzo zadowoleni”.

Continental, firma technologiczna i producent opon premium, obchodzi w tym roku 150-lecie swojej działalności, a polski oddział koncernu świętuje 25. urodziny. Historia firmy sięga 1871 r. Wtedy założono jąw Hanowerze w Niemczech – pierwszy samochód był wówczas jeszcze w sferze marzeń, a opony trafiały do zaprzęgów konnych i rowerów. Za firmą Continental stoi wielopokoleniowa, nieprzerwana historia kreowania innowacji w mobilności – od pierwszej na świecie opony samochodowej z bieżnikiem po inteligentne opony do pojazdów autonomicznych, od kauczuku naturalnego i syntetycznego po opony z mniszka lekarskiego.

W sezonie 2021 wybór instruktorów Mercedes-AMG padł na wielokrotnie nagradzane opony sportowe Continental SportContact™ 6, które dzięki zastosowaniu opasania hybrydowego Aralon350™ oferują maksymalną stabilność przy prędkościach dochodzących do 350 km/h. Zastosowana mieszanka Black Chili zapewnia oponie optymalną zdolność dopasowania się do nawierzchni drogi. To z kolei gwarantuje lepsze przyspieszenie i pozwala na skrócenie drogi hamowania przy wysokich i niskich temperaturach – zarówno na suchych i mokrych nawierzchniach. Technologia Force Vectoring, czyli konstrukcja makrobloków bieżnika, zapewnia większe bezpieczeństwo i kontrolę podczas pokonywania zakrętów.

AMG Driving Academy to prawdziwy sprawdzian dla opon. Warto podkreślić ich rolę w zapewnieniu doskonałych osiągów, precyzji prowadzenia i bezkompromisowego bezpieczeństwa w każdej sytuacji. – mówi Marta Oknińska, Marketing Communications Manager w Continental Opony Polska – Opony są jedynym punktem styku pomiędzy pojazdem a nawierzchnią, dlatego powinny być najwyższej jakości i w jak najlepszym stanie. Continental jest ekspertem w tej dziedzinie już od 150 lat, dlatego wiodący producenci samochodów, w tym aut klasy premium i sportowych, tak często wybierają nasze ogumienie jako wyposażenie do fabrycznego montażu, przyznając homologacje do wybranych modeli. Cieszy nas, że w ósmym sezonie szkoleń AMG Driving Academy Poland Mercedes-AMG postawił na wielokrotnie nagradzane opony sportowe Continental SportContact™ 6, które pozwalają w pełni wykorzystać sportowy potencjał samochodów o najwyższych parametrach.