Stuttgart/Las Vegas,
16
grudnia
2019
|
16:08
Europe/Warsaw

Targi elektroniki użytkowej (CES) 2020: Mercedes-Benz prezentuje wyjątkowe spojrzenie w przyszłość

 

W swoim przemówieniu wygłoszonym podczas targów elektroniki użytkowej (CES – Consumer Electronics Show), które odbędą się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2020 r., Ola Källenius, prezes zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG, przedstawi wizjonerskie perspektywy przyszłej interakcji pomiędzy człowiekiem a maszyną. Najważniejszym wydarzeniem na stoisku marki spod znaku trójramiennej gwiazdy będzie światowa premiera pionierskiego pojazdu koncepcyjnego, inspirowanego jedną z najbardziej innowacyjnych marek branży rozrywkowej. Ta symbioza znajdzie również odzwierciedlenie w odświeżonej ekspozycji Mercedes-Benz na targach CES 2020. Przemówienie będzie transmitowane w poniedziałek 6 stycznia od godz. 8:30 (7 stycznia, godz. 5:30 rano w strefie CET) na żywo na łamach serwisu Mercedes me media: https://media.mercedes-benz.com/ces2020.

Koncepcyjny pojazd i jego wizjonerskie rozwiązania techniczne po raz kolejny zademonstrują innowacyjną siłę Mercedes-Benz. Jego kreatywne, wyznaczające trendy cechy wpisują się w filozofię marki spod znaku gwiazdy, skoncentrowaną na ludziach oraz wyznaczaniu standardów mobilności. Prototyp zupełnie na nowo definiuje termin „zrównoważonego nowoczesnego luksusu” i symbolizuje dążenia Mercedes-Benz do osiągnięcia zrównoważonej mobilności – dziś, jutro i w przyszłości.

Emocjonujące prezentacje i nowy projekt stoiska Mercedesa na targach CES 2020

Ekspozycja Mercedes-Benz na targach CES 2020 w Las Vegas przenosi odwiedzających do świata przyszłościowej mobilności. Goście stoiska będą mogli zapoznać się z najważniejszymi cechami marki produktowo-technicznej EQ i z bliska obejrzeć w pełni elektryczny model EQC 400 4MATIC (zużycie energii w cyklu łączonym: 19,7-20,8 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu łączonym: 0 g/km), prototyp Vision EQS, a także nowy, futurystyczny pojazd koncepcyjny. Format ekspozycji zabierze odwiedzających w świat przygód, a przy okazji będzie podkreślać konsekwentne doskonalenie koncepcji stoisk Mercedes-Benz na branżowych targach. Jego główną osią jest świat marki, jej produkty, usługi oraz innowacje.

Pierwszego dnia targów, we wtorek 7 stycznia 2020 r., na stoisku Mercedes-Benz odbędą się trzy interaktywne rozmowy:

• 10:30: Britta Seeger, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialna za marketing i sprzedaż, będzie opowiadać o wyjątkowej współpracy jednej z najbardziej innowacyjnych marek z branży rozrywkowejz Mercedes-Benz – najcenniejszą luksusową marką motoryzacyjną na świecie. Ponadto Britta Seeger otworzy stoisko producenta na targach CES 2020 dla wszystkich odwiedzających.

• 11:30: Markus Schäfer, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania w ramach Grupy i rozwój w Mercedes-Benz Cars, będzie omawiać „Pionierstwo w przyszłości” – i wyjaśniać powiązania oraz skutki holistycznej, zrównoważonej strategii rozwoju Daimlera, która zawsze skupia się przede wszystkim na człowieku.

• 12:30: Gorden Wagener, szef designu Grupy Daimler, opowie o rozwoju projektowania skoncentrowanego na człowieku, a także o związku pomiędzy designem a funkcjonalnością we wnętrzu nowego samochodu koncepcyjnego.

 

CES 2020 – „experience it digitally” (z ang. doświadcz tego cyfrowo)

Zainteresowani mogą śledzić relacje z targów CES 2020 w Las Vegas na platformach Mercedes-Benz dla dziennikarzy i influencerów. Wszystkie istotne informacje oraz najważniejsze szczegóły znajdą się w specjalnej sekcji Mercedes me media, pod adresem: https://media.mercedes-benz.com/CES2020. Dodatkowo informacje pojawiają się też na Twitterze: @mb_press.