Stuttgart/Las Vegas.,
10
stycznia
2024
|
10:06
Europe/Warsaw

Targi elektroniki użytkowej CES 2024: Mercedes-Benz, Audible i Amazon Music piszą kolejny ekscytujący rozdział w historii rozwoju samochodowego nagłośnienia

·         Mercedes-Benz rozpoczyna przełomową współpracę z Audible i Amazon Music; cel: dostarczać najwyższej jakości słuchowiska w Dolby Atmos

·         Nowa epoka wciągającego brzmienia wynosi audycje i muzykę na niespotykany dotychczas poziom

·         Funkcje dostępne w wybranych modelach Mercedes-Benz od trzeciego kwartału 2024 r., dzięki bezprzewodowej aktualizacji OTA

Na targach elektroniki użytkowej CES 2024 Mercedes-Benz, Audible i Amazon Music ogłaszają wyjątkową współpracę, która rozpoczyna nowy, ekscytujący rozdział w odsłuchu audycji w samochodzie. Już wkrótce klienci Mercedes-Benz będą mogli nie tylko słuchać muzyki w Dolby Atmos, ale też zanurzyć się w fascynującym świecie słuchowisk w tej technologii. To kolejna nowość w dziedzinie samochodowej rozrywki Mercedes-Benz, która umieszcza kierowcę i pasażerów w samym centrum narracji – otaczając ich wielowymiarowym dźwiękiem o wyjątkowej czystości.

„Nasza współpraca z Audible i Amazon Music to kolejny istotny aspekt cyfrowej oferty Mercedes-Benz. Wciągające odsłuch audycji pozwala naszym klientom w pełni korzystać z zaawansowanej technologii dźwiękowej w naszych autach. Niezrównana rozrywka w samochodzie stanowi dla nas kolejny wymiar wysoce spersonalizowanego doświadczenia użytkownika” – podsumował Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG, dyrektor ds. technologii.

Podstawą współpracy jest integracja immersyjnego dźwięku Dolby Atmos z systemami dźwięku przestrzennego Burmester 4D i 3D. Oba są opcjonalnie dostępne w modelach Mercedes-Benz wyposażonych w najnowszy system informacyjno-rozrywkowy MBUX. Włączenie aplikacji Audible i Amazon Music do oferty MBUX-a zapewnia klientom z odpowiednią subskrypcją natychmiastowy dostęp do stale rosnącej oferty audiobooków, pozycji Originals, podkastów i muzyki w Dolby Atmos. Subskrybenci obu usług mają także dostęp do całej bazy odpowiedniego serwisu streamingowego. Efekt: ulubiony autor, gospodarz podkastu lub artysta brzmi w sposób tak wciągający, jakby siedział na fotelu obok. Taki rodzaj odłsuchu audio nie był dotąd spotykany 
w samochodach.

„Mercedes-Benz to innowacyjny lider swojej branży – idealny partner, z którym Audible i Amazon Music mogą współpracować nad ewoluującą rozrywką w autach. Samochody stanowią jedno z miejsc, gdzie ludzie spędzają najwięcej czasu, słuchając opowieści audio i muzyki. Połączenie potencjału naszych marek pozwala nam wprowadzać innowacje w zakresie doświadczeń dźwiękowych, przekształcając je w coś bardziej emocjonalnego, wciągającego i nieoczekiwanego” – powiedział Steve Boom, wiceprezes Amazona ds. audio, Twitcha i gier.

Globalny katalog, liczący ponad 850 000 audiobooków, podkastów i tytułów Audible Originals, sprawia, że Audible jest wiodącym twórcą i dostawcą najwyższej jakości audycji, wybieranym przez miliony ludzi na całym świecie. Oferuje przy tym dziesiątki tytułów w technologii Dolby Atmos. Ich baza wciąż rośnie, pozwalając słuchaczom jeszcze bardziej wczuć się w odsłuchiwane historie dzięki większej szczegółowości, głębi i wyrazistości. Zakres treści sięga od bestsellerowych audiobooków z gwiazdorską narracją aż po nowe interpretacje klasyków oraz wciągające naturalne krajobrazy dźwiękowe.

Wprowadzenie dostępu do nowych treści rozpocznie się w trzecim kwartale 2024 r., poprzez bezprzewodową aktualizację (OTA) dla użytkowników nowych Mercedesów Klasy E oraz CLE Coupé i Kabriolet z trzecią generacją systemu MBUX. W przyszłości planowane jest poszerzenie oferty o kolejne modele Mercedes-Benz. Usługa Amazon Music w Dolby Atmos jest dostępna we wszystkich modelach produkowanych od grudnia 2023 r., wyposażonych w MBUX drugiej generacji. Klienci dysponującymi kontami Audible i Amazon Music mogą korzystać z obu aplikacji oraz ich treści dostępnych w Dolby Atmos.

Odwiedzający stoisko Mercedes-Benz na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas mogą wziąć udział w serii kształcących rozmów na temat technologii, które definiują swoją klasę. We wtorek 9 stycznia Magnus Östberg, dyrektor Mercedes-Benz AG ds. oprogramowania, podzieli scenę z wiceprezesem Amazon ds. audio, Twitcha i gier, Steve’em Boomem, oraz wielokrotnie nagradzanym producentem słuchowisk, Dirkiem Maggsem. Opowiedzą oni o tym, jak nowa współpraca ma szansę zmienić odsłuch w podróży i nie tylko. Goście stoiska będą mogli również doświadczyć niezrównanych wrażeń dźwiękowych w nowej Klasie E wyposażonej w nagłośnienie z Dolby Atmos. Dodatkowe informacje na temat atrakcji Mercedes-Benz podczas targów CES 2024 są dostępne w specjalnej sekcji na platformie Mercedes me media.

Informacje na temat Amazon Music

Amazon Music to wciągająca usługa rozrywki audio, która łączy fanów, artystów i twórców poprzez muzykę, podkasty oraz kulturę. Amazon Music przybliża fanów do tego, co uwielbiają – dzięki wyselekcjonowanym i spersonalizowanym listom utworów, audycjom i transmisjom artystów na żywo oraz podkastom Amazon Exclusive. Członkowie Prime w ramach swojego członkostwa uzyskują dostęp do ponad 100 milionów utworów w trybie losowym, list utworów All-Access oraz największej bazy najlepszych podkastów bez reklam. Aby uzyskać pełny dostęp na żądanie do 100 milionów utworów w jakości HD oraz rosnącego katalogu utworów w dźwięku Ultra HD i przestrzennym, klienci mogą przejść na Amazon Music Unlimited. Każdy może słuchać Amazon Music, pobierając bezpłatną aplikację Amazon Music – w dowolnym miejscu, również na urządzeniach obsługujących asystenta głosowego Alexa. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.amazonmusic.com.

Informacje na temat Audible

Audible, Inc., spółka zależna Amazon.com, Inc. (NASDAQ:AMZN), jest wiodącym twórcą i dostawcą najwyższej jakości audycji, oferując globalnym odbiorcom niezwykłe treści, które mają szanse wzbogacić ich życie. Baza Audible zawiera ponad 850 000 tytułów audio, w tym Audible Originals, a także audiobooki i podkasty od wiodących twórców i wydawców oraz światowej sławy artystów.