Warszawa,
23
lipca
2020
|
09:43
Europe/Warsaw

Thomas Greipel nowym dyrektorem zarządzającym Mercedes-Benz Vans w Polsce

Począwszy od lipca Mercedes-Benz Vans w Polsce ma nowego szefa – został nim Thomas Greipel, który zastąpił na tym stanowisku René Achingera.

Thomas Greipel jest związany z Daimlerem od 1988 roku, kiedy to bezpośrednio po studiach rozpoczął pracę w koncernie. W centrali firmy zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach w dziale marketingu i sprzedaży pojazdów użytkowych. Począwszy od 2000 roku pracuje przede wszystkim w zagranicznych oddziałach Daimlera: w Wielkiej Brytanii, Chinach i Dubaju. Polska jest kolejnym rynkiem, którym będzie zarządzał.Thomas Greipel jest żonaty, a jego największe pasje to podróże i sport. – Cieszę się z mojego nowego miejsca pracy. Jestem ogromnie ciekaw Polski: chciałbym pozwiedzać miasta, poznać kraj i oczywiście ludzi – mówi nowy dyrektor Mercedes-Benz Vans w Polsce.

Thomas Greipel rozpoczyna pracę na polskim rynku w momencie uruchomienia sprzedaży na nim eVito i eSprintera, a także komfortowego, elektrycznego vana, EQV. – To wspaniałe wyzwanie i kolejny milowy krok w ramach naszej strategii eDrive@VAN. Jestem pewien, że polscy klienci przekonają się do zalet elektrycznej floty, która teraz może stanowić komercyjnie uzasadnioną alternatywę dla pojazdów tradycyjnych – także dzięki dopłatom rządowym – mówi Thomas Greipel. – Cieszę się też na współpracę ze świetnie przygotowaną i zmotywowaną siecią dealerską i jestem absolutnie przekonany, że razem odniesiemy wiele sukcesów, dostarczając rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb polskich klientów.