Warszawa,
12
października
2018
|
13:30
Europe/Warsaw

Trwają prace nad kolejną dużą inwestycją Daimler AG w Polsce

W Centrum Logistycznym LC Warszawa w Ołtarzewie pod Warszawą buduje się nowa przestrzeń magazynowa

Fabryka silników Mercedes-Benz w Jaworze nie jest jedyną inwestycją Daimler AG w Polsce. Równocześnie trwają też prace nad rozbudową centrum logistycznego Mercedes-Benz „LC Warszawa” zlokalizowanego w Ołtarzewie pod Warszawą.

Rozbudowa prowadzona jest przez Daimler Real Estate wrazz Mercedes-Benz Polska, a inwestycja obejmuje budowę nowej hali magazynowej wraz z zapleczem biurowym i socjalnym. Jej powierzchnia będzie wynosić około 15 000 metrów kwadratowych, czyli sama nowa część centrum logistycznego będzie ponad 60% większa od poprzedniej, oddanej do użytku w 2001 roku. Za projekt architektoniczny oraz nadzór nad budową odpowiedzialna jest firma Bilfinger Tebodin Poland Sp. z o.o. a generalne wykonawstwo zostało powierzone firmie KAJIMA Poland Sp. z o.o. Prace budowlane rozpoczęły się 4 czerwca 2018, a zakończenie inwestycje planowane jest na koniec stycznia 2019.

LC Warszawa zaopatruje w oryginalne części zamienne Mercedes-Benz sieć dealerską w Polsce, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii. Nowa inwestycja bez wątpienia pozwoli jeszcze sprawniej dostarczać oryginalne części zamienne do dealerów w tej części Europy.