Affartelbach,
26
sierpnia
2021
|
13:07
Europe/Warsaw

Wirtualny Mercedes-AMG Project ONE gwiazdą nowej gry wideo Forza Horizon 5

Hiperrealistyczne wrażenia z jazdy hipersamochodem – dzięki ścisłej współpracy Mercedes-AMG z Microsoftem w wyczekiwanej, otwartej grze Forza Horizon 5

Podczas cyfrowych targów gamescom 2021 (od 25 do 27 sierpnia br.) oddział Xbox Game Studios firmy Microsoft zaprezentował zupełnie nowy gameplay nadchodzącej gry Forza Horizon 5 – z udziałem Mercedesa-AMG Project ONE „Forza Horizon Edition”. Wirtualny odpowiednik hipersamochodu z techniką napędu Formuły 1 zachwyca poziomem szczegółowości i najwyższą obecnie wiernością odtworzenia w cyfrowym świecie. Gracze przenoszą się do hiperrealistycznego, otwartego świata, w którym przedstawiono krajobraz Meksyku. Również wrażenia z jazdy topową maszyną firmy z Affalterbach są niesamowicie realistyczne. Wirtualne przyspieszanie, hamowanie i jego zwinność prowadzenia, a także aktywna aerodynamika odpowiadają rzeczywistym zachowaniom oraz cechom przyszłego samochodu. A to nie koniec zabawy: na udział w niemal nieograniczonych przygodach w grze Forza Horizon 5 czekają też kolejne modele Mercedesy-AMG o wysokich osiągach.

Ścisła współpraca Mercedes-AMG z zespołem Microsoftu odpowiedzialnym za grę Forza pozwoliła na przedstawienie unikalnego Mercedesa-AMG Project ONE „Forza Horizon Edition” w niezwykle realistyczny sposób. Wersja stworzona na potrzeby gry otrzymała ekskluzywne malowanie, które podkreśla jej wyjątkowy charakter i jasno daje do zrozumienia, że tego samochodu nie będzie można kupić w prawdziwym świecie. Poza edycją „Forza Horizon Edition” hipersamochód AMG można oczywiście skonfigurować w innych kolorach i z odmiennym wyposażeniem.

Bardzo realistycznie przedstawiono również szczególne cechy unikalnego, dwudrzwiowego samochodu. Dzięki różnym programom jazdy – torowym i drogowym – zakurzone meksykańskie tory można pokonywać tak dynamicznie jak asfaltowe. Starannie odtworzono także działanie aktywnej aerodynamiki hipersamochodu z Affalterbach. Społeczność graczy może liczyć na zapierające dech w piersiach osiągi 1000-konnej maszyny i cyfrową maksymalną prędkość przekraczającą 350 km/h.

„W rzeczywistym świecie Mercedes-AMG Project ONE jest ściśle limitowany do 275 sztuk. Cieszymy się, że teraz jego idealny cyfrowy wariant świętuje swój ekskluzywny debiut w grze Forza Horizon 5. Dzięki ścisłej współpracy z firmą Microsoft możemy wirtualnie zaoferować wyjątkowe wrażenia z jazdy naszym hipersamochodem dużej grupie entuzjastów – w najlepszy i najbardziej imponujący sposób, jaki jest obecnie dostępny w świecie gier wideo” – powiedział Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować naszą długoterminową współpracę z Mercedesem-AMG i zaprezentować w grze Forza Horizon 5 tak bardzo cenionego Mercedesa-AMG Project ONE” – powiedział Alan Hartman, wiceprezes Forza Racing Franchise, Xbox Game Studios. „Samochody Mercedes-AMG były obecne w każdej grze Forza, jednak po raz pierwszy nasza współpraca owocuje umieszczeniem maszyny Mercedes-AMG na okładce. Nie wyobrażam sobie jednak, by zacząć od bardziej ekscytującego samochodu niż Mercedes-AMG Project ONE – jest naprawdę niesamowity”.

Forza Horizon 5 – kontynuacja przełomowego hitu z 2018 roku, czyli otwartego świata gry Forza Horizon 4 – przenosi festiwal Horizon do bardzo realistycznej, tętniącej życiem reprezentacji Meksyku. Piąta część zaoferuje największy i najbardziej zróżnicowany otwarty świat w historii wirtualnej serii. Akcja gry toczy się w dynamicznym, nieustannie ewoluującym krajobrazie, niemal pozbawionym ograniczeń w jeździe – i wiedzie przez pustynie, bujne dżungle, historyczne miasta, ukryte ruiny, dziewicze plaże, rozległe kaniony, a nawet ośnieżony wulkan. Ten ostatni ma stanowić najwyższy punkt w historii gry. Forza Horizon 5 będzie dostępna na całym świecie od 9 listopada 2021 roku na obecne konsole z rodziny Xbox oraz komputery PC z systemem Windows.

W nadchodzących tygodniach i miesiącach przed premierą gry bliskie związki Mercedes-AMG z zespołem Microsoftu odpowiedzialnym za serię Forza zaowocują dodatkowymi aktywnościami. Kolejny wspólny występ zaplanowano na wrześniowe targi IAA MOBILITY, które odbędą się w Monachium.