Warszawa,
29
lutego
2024
|
14:13
Europe/Warsaw

Współpraca gdańskiego lotniska z dealerami Mercedes-Benz: elektryczne Mercedesy wzmacniają flotę aut dla pasażerów VIP

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zawarł umowę z lokalnymi dealerami Mercedes-Benz BMG Goworowski oraz Mercedes-Benz Witman na dostawę ośmiu komfortowych, lokalnie bezemisyjnych samochodów elektrycznych z gwiazdą. Auta będą służyć do transportu pasażerów VIP oraz w dziale operacyjnym lotniska. Współpraca stanowi wyraz zaangażowania w innowacyjność i najwyższy standard obsługi klientów gdańskiego portu lotniczego, a jednocześnie wpisuje się w jego cele z zakresu zrównoważonego rozwoju.

„Wprowadzamy do naszej floty lokalnie bezemisyjne samochody Mercedes-Benz i już dziś wyruszamy we wspólną drogę do dekarbonizacji. W trosce o środowisko i klimat chcemy systematycznie redukować swój ślad węglowy, a pojazdy z napędem elektrycznym wraz z niezbędną infrastrukturą do ich ładowania to nasz pierwszy ruch w tym wyścigu do lepszej przyszłości. Cieszymy się z owocnej i profesjonalnej współpracy z liderami na rynku sprzedaży luksusowych aut: BMG Goworowski i Witman” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

BMG Goworowski i Witman dostarczyli obsłudze lotniska w pełni elektryczne samochody do obsługi pasażerów VIP: dwa siedmioosobowe egzemplarze modelu EQV, limuzynę EQS oraz SUV-a EQB. Do zadań operacyjnych przekazano trzy Mercedesy EQA i jeden EQB. Ich niemal bezgłośne, mocne silniki elektryczne łączą wzorową płynność jazdy z wysokimi osiągami, a pojemne akumulatory z możliwością szybkiego ładowania zapewniają komfortowy zasięg – w przypadku EQS-a to nawet ponad 700 km. Bezpieczeństwo jazdy zwiększają zaawansowane systemy wspomagające kierowcę Mercedes-Benz, a komfort codziennej eksploatacji podnoszą błyskawicznie działające ogrzewanie oraz postojowa klimatyzacja. Możliwość regularnego uzupełniania energii sprawia, że auta elektryczne stanowią idealną odpowiedź na potrzeby transportowe portu lotniczego.

„Nasze pojazdy elektryczne reprezentują szczyt technologiczny, oferując nie tylko cichą i wygodną jazdę, ale także ograniczając wpływ na środowisko. Jest to szczególnie ważne dla lotniska, które dąży do redukcji swojego śladu węglowego i promowania zrównoważonego transportu. Pasażerowie VIP oczekują nie tylko najwyższej klasy usług, ale również coraz częściej poszukują rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostarczając im najnowocześniejsze pojazdy elektryczne, Mercedes-Benz spełnia te oczekiwania, łącząc luksus z odpowiedzialnością za środowisko” – powiedział Bogdan Goworowski, Prezes Zarządu BMG Goworowski.

Z BMG Goworowski port lotniczy współpracuje już od prawie 6 lat. Mercedesy dostarczane przez tę firmę przewiozły w tym czasie około 25 tysięcy pasażerów gdańskiego lotniska, którzy skorzystali z usługi VIP. Obejmuje ona pobyt w komfortowym salonie VIP nie tylko przed podróżą, ale także po wylądowaniu w Gdańsku. W ramach usługi pasażerowie korzystają również z przyspieszonej i indywidualnej odprawy biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. W wygodnych warunkach oczekują na lot, mogą bez ograniczeń dokonywać zakupów w lotniskowych w sklepach, a następnie są zawożeni do samolotu.

„Współpraca z Portem Lotniczym Gdańsk wpisuje się nie tylko w globalną strategię marki Mercedes-Benz w kierunku przejścia na napędy elektryczne, ale również w naszą lokalną strategię zwiększenia udziału aut elektrycznych w trójmiejskim rynku. Szereg podejmowanych przez nas działań – programy drivingowe, jazdy testowe, szkolenia, kampanie, w tym również dostarczanie naszym partnerom aut z napędem elektrycznym – pozwala nam realizować te długoterminowe cele. Przekazanie w pełni elektrycznych samochodów na potrzeby gdańskiego lotniska daje nam szansę na zbudowanie większej świadomości wśród pasażerów i pozwala zaprezentować, jak uniwersalne i komfortowe są te auta” – powiedział Paweł Stefaniak, Dyrektor Handlowy Mercedes-Benz Witman.

W dziale operacyjnym Portu Lotniczego nowymi elektrycznymi Mercedesami na co dzień poruszają się dyżurni portu, którzy kontrolują pola manewrowe lotniska. Samochodami jeżdżą także koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego, potocznie nazywani służbą Follow Me. Ponadto nowym autem dysponuje teraz lotniskowy Żbik, czyli pojazd wyposażony w specjalne urządzenia do płoszenia ptaków i innych zwierząt.

„Dobre i sprawne samochody to ważny element pracy działu operacyjnego lotniska. Każdego dnia nasi pracownicy pokonują do 40 kilometrów po polach manewrowych oraz drogach startowych i do kołowania. Niezmiernie ważne jest, by poruszali się w pracy autami bezpiecznymi, wygodnymi i przyjaznymi środowisku” – dodał Prezes Tomasz Kloskowski.

Samochody przekazane do pracy operacyjnej wyposażono w transpondery, które umożliwiają śledzenie ich pozycji przez kontrolerów ruchu lotniczego z wieży lotniska w systemie kontroli ruchu naziemnego statków powietrznych oraz pojazdów. Wyposażenie samochodów obejmuje także specjalne radiotelefony do komunikacji operacyjnej. Wszystkie auta otrzymały belki świetlne i zostały oznakowane fluorescencyjnymi naklejkami.

Informacje o dealerach Mercedes-Benz: BMG Goworowski i Witman

BMG Goworowski jest czołowym autoryzowanym dealerem Mercedes-Benz, który od lat wyznacza standardy usług i produktów w branży motoryzacyjnej. Z zaangażowaniem w innowacje, doskonałość obsługi oraz społeczną odpowiedzialność kontynuuje swoją misję zapewniania klientom wyjątkowych doświadczeń, jednocześnie dbając o społeczność i środowisko. Firma aktywnie wspiera różnorodne dziedziny sportowe, demonstrując swoje zaangażowanie w promowanie zdrowego trybu życia i wsparcie dla młodych talentów. Jednym z kluczowych elementów społecznej odpowiedzialności BMG Goworowski jest stałe wsparcie dla Fundacji Liver Transplant, pomagającej osobom oczekującym na przeszczepy wątroby.

Mercedes-Benz Witman działa na trójmiejskim rynku nieprzerwanie od 33 lat, zapewniając klientom najwyższą jakość zarówno w zakresie sprzedaży, jak i obsługi serwisowej, od której rozpoczynał swoją działalność w 1991 r. Aktualnie, jako autoryzowany dealer, oferuje auta wszystkich marek z rodziny Mercedes-Benz, w tym edycje limitowane i kolekcjonerskie oraz certyfikowane samochody używane. W 2019 r. firma otworzyła supernowoczesny salon Mercedes-Benz oraz pierwsze w Europie AMG Brand Center – polski dom Mercedes-AMG. Kolejny etap rozwoju nastąpił w 2022 r., gdy przy okazji polskiej premiery nowej Klasy G otwarto nowoczesną blacharnię-lakiernię.