Warszawa,
19
marca
2024
|
10:10
Europe/Warsaw

Z wiosenną energią: elektryczne samochody dostawcze Mercedes-Benz w wyjątkowej ofercie

Podsumowanie

• Od 18 marca samochody dostawcze eCitan, eSprinter, eVito oraz model EQT są dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach

• Bogate wyposażenie dodatkowe i korzystne raty Lease&Drive dla firm w połączeniu z programem „Mój elektryk”

Nowa wyjątkowa oferta Mercedes-Benz Vans to zastrzyk wiosennej energii dla przedsiębiorców, którzy myślą o włączeniu do swojej floty pojazdów z napędem elektrycznym. Od 18 marca klienci komercyjni mają szansę na zakup elektrycznych modeli dostawczych Mercedes-Benz na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach. Kampanią objęte są modele eCitan i eSprinter w dwóch dostępnych długościach, a także eVito oraz EQT. Wszystkie modele mają bogate wyposażenie dodatkowe, a ich liczba jest ograniczona. W ramach programu Lease&Drive dla przedsiębiorców, w połączeniu z dopłatami z programu „Mój elektryk” eCitan dostępny jest już za 559 zł netto miesięcznie, eVito za 1389 zł netto miesięcznie, eSprinter za 1290 zł netto miesięcznie, a EQT za 1759 zł netto miesięcznie. Umowa leasingowa zawierana jest na 25 miesiący, z rocznym przebiegiem do 20 tys. km (dla EQT 15 tys. km) oraz wymaganą 10-proc. wpłatą własną. Prezentowane opłaty miesięczne netto uzyskiwane są przy założeniu możliwości odliczenia 100% podatku VAT przez Klienta i udzielenia Klientowi przez Bank Ochrony Środowiska dotacji w ramach programu "Mój elektryk".
 

Bogate wyposażenie dodatkowe

Ciche, dynamiczne, bezpieczne i komfortowe elektryczne samochody dostawcze Mercedes-Benz zdobyły już uznanie wielu klientów i kierowców. Teraz dzięki nowej ofercie stają się jeszcze łatwiej dostępne. Objęte promocją modele furgonów Mercedes-Benz oprócz bogatego wyposażenia standardowego posiadają wyjątkowo atrakcyjny pakiet opcji dodatkowych.

W przypadku eCitana z baterią 45 kWh oznacza to m.in.:

·        możliwość ładowania prądem zmiennym AC z mocą 22 kW i stałym DC z mocą 75 kW,

·        pakiet nawigacyjny,

·        tylne czujniki parkowania,

·        pakiet oświetleniowy,

·        oświetlenie przestrzeni ładunkowej LED,

·        reflektory LED High Performance,

·        oświetlenie wewnętrzne LED (niedostępne w wersji ekstradługiej)

·        tempomat.

Wśród elementów wyposażenia seryjnego warto wymienić także klimatyzację automatyczną THERMOTRONIC
i usługi Mercedes Me. Pojazd w zużywa 19,5 kWh/100km i oferuje 275 km zasięgu (w wersji ekstradługiej odpowiednio 19,8 kWh/100km i 273 km zasięgu).

W przypadku EQT z baterią 45 kWh, w cenie pojazdu wyposażenie dodatkowe obejmuje m.in.:

·        relingi dachowe ze zintegrowanym bagażnikiem dachowym,

·        ładowarkę bezprzewodową dla smartfonów,

·        nawigację PLUS,

·        pakiet parkowania z aktywnym asystentem parkowania,

·        pakiet zimowy,

·        KEYLESS-GO,

·        podgrzewane fotele z przodu,

·        pakiet Premium Plus

·        reflektory LED High Performance.

W ramach wyposażenia standardowego model posiada m.in. system multimedialny MBUX z nawigacją i usługami rozszerzonymi oraz możliwość ładowania prądem zmiennym AC z mocą 22 kW i stałym DC z mocą 75 kW. EQT ze zużyciem energii 20 kWh/100 km zapewnia zasięg 272 km.

Zarówno eCitan, jak i EQT, choć najmniejsze w portfolio pojazdów dostawczych Mercedes-Benz, przy swoich kompaktowych rozmiarach oferują jednocześnie przestronne wnętrze. Pojemność przestrzeni bagażowej w EQT wynosi 610-5010 l, co umożliwia wygodne przewożenie np. sprzętu sportowego. eCitan z kolei,
w zależności od wersji oferuje przestrzeń ładunkową o pojemności 2,9 m3 i długości 1,81 m lub odpowiednio 3,62 m3 i 2,17 m, dzięki czemu pomieści łatwo różnego rodzaju towary.

Średniej wielkości furgon eVito z baterią 60 kWh został w ramach promocyjnej oferty dodatkowo wyposażony m.in. w

·        ogrzewaną, wykończoną skórą kierownicę,

·        integrację ze smartfonem,

·        możliwość ładowania AC z mocą 11 kW i ładowanie DC z mocą 80 kW,

·        pakiet wnętrza chrom,

·        alarm antywłamaniowy EDW.

Wyposażenie standardowe obejmuje z kolei m.in. trójramienną, wielofunkcyjną kierownicę, podgrzewany fotel kierowcy, klimatyzację wstępną, klimatyzację półautomatyczną TEMPMATIC i kamerę cofania. eVito zużywa 24,8 kWh/100km i zapewnia zasięg 272 km. Jednocześnie ten średniej wielkości van oferuje przestrzeń ładunkową długości 2,83 m z pojemnością 6 m3, co zapewnia wiele wszechstronnych zastosowań.

Z kolei flagowy duży pojazd dostawczy Mercedes-Benz eSprinter z baterią 56 kWh w ramach wyposażenia dodatkowego oferuje m.in.

·        możliwość ładowania prądem DC z mocą 115 kW,

·        pakiet integracji smartfona,

·        wycieraczki z dyszami spryskiwaczy,

·        pakiet zimowy PLUS,

·        wykończoną skórą kierownicę.

W standardzie model zapewnia m.in. podgrzewany fotel kierowcy, elektrycznie składane, podgrzewane i sterowane lusterka, klimatyzację wstępną klimatyzację półautomatyczną TEMPMATIC oraz kamerę cofania. eSprinter zużywa 30,0 kWh/100km i zapewnia zasięg 204 km – w przypadku wersji długiej wartości te odpowiednio wynoszą 30,3 kWh/100km i 203 km. Jednocześnie duży samochód dostawczy Mercedes-Benz imponuje funkcjonalnością i wszechstronnością zastosowań – z dopuszczalną ładownością 960 (standard) lub 771 kg (długi) i 9000 l lub 14 000 l przestrzeni ładunkowej.

Wszystkie oferowane pojazdy dostawcze są wyposażone w system multimedialny MBUX oraz wiele systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, takich jak np. ATTENTION ASSIST. W zależności od wybranego modelu konfiguracja obejmuje także m.in., asystenta bocznego wiatru, asystenta ruszania na wzniesieniu, asystenta martwego pola, aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu, a także aktywnego asystenta układu hamulcowego.
 

Wiele usług w ramach umowy

Przy zakupie wybranego dowolnie z oferty promocyjnej modelu elektrycznego samochodu dostawczego w ramach umowy leasingowej klient otrzymuje pakiet czterech przeglądów gratis oraz 8-letnią gwarancją na baterię (lub do 160 tys. km). Do wszystkich pojazdów dodana jest także karta Mercedes me Charge, która umożliwia dostęp do wielu stacji ładowania za pomocą jednej karty, a w abonamencie oferuje wyjątkowo korzystne stawki energii w ramach publicznych stacji ładowania. W przypadku jakiejkolwiek awarii klientowi przysługuje usługa MobiloVan, dzięki której uzyska pomoc o każdej porze dnia na terenie całej Europy (w przypadku EQT jest to usługa Mobilo). Samochody objęte są także na 3 lata usługami Mercedes me Connect, dzięki którym użytkownik ma pełną kontrolę nad pojazdem – jego lokalizacją, przebiegiem, statusem blokady zamków, poziomem naładowania oraz monitorowaniem i ustawieniami procesu ładowania.