Warszawa,
28
października
2020
|
14:48
Europe/Warsaw

Zespół Mercedes-AMG Petronas Esports w Formula 1 Esports Series 2020

Brendon Leigh i Bono Huis rywalizują w barwach ekipy Mercedes-AMG Petronas Esports w mistrzostwach F1 Esports Series 2020. W pierwszej połowie roku wirtualne wyścigi cieszyły się dużym zainteresowaniem – nie można było organizować wówczas „prawdziwych” wydarzeń sportowych, a jedyne motorsportowe zmagania na żywo odbywały się w formie wyścigów online. Wiele różnych serii, w tym Formuła 1, urządzało specjalne cyfrowe wydarzenia, w których obok zawodowych kierowców startowali ich odpowiednicy z wirtualnego świata.

Kalendarz serii obejmuje cztery dwudniowe wydarzenia na żywo, a każde z nich składa się z trzech rund z wyścigami na 35% dystansu. Wyniki pierwszej rundy można znaleźć na stronie https://f1esports.com/pro-series/2020. Drugie i trzecie wydarzenie zaplanowano na listopad (4-5 oraz 18-19 listopada), a ostatnie odbędzie się w grudniu (16-17 grudnia).

Mocny skład na nowy sezon

Na początku października zespół Mercedes-AMG Petronas Esports ogłosił nazwiska e-sportowych kierowców w F1 Esports 2020. Pierwszym z nich jest dwukrotny mistrz F1 Esports Brendon Leigh, dla którego to trzeci sezon u boku trójramiennej gwiazdy. Po zwycięstwie w inauguracyjnych mistrzostwach F1 Esports Series w sezonie 2017, rok później Brendon obronił tytuł kierowców i pomógł zespołowi Mercedes-AMG Petronas Esports w zdobyciu mistrzostwa konstruktorów. W 2019 r. 21-letni Brytyjczyk dwukrotnie stanął na podium, a sezon zakończył na piątym miejscu.

Drugim zawodnikiem Mercedes-AMG Petronas Esports jest 26-letni Holender Bono Huis, który w przeszłości udowodnił swoją szybkość, pięciokrotnie zdobywając mistrzostwo Formuły Sim Racing. W latach 2018 i 2019 brał udział w F1 Esports Pro Series, zajmując, odpowiednio, szóste i siódme miejsce.

Aby dodatkowo wspomóc swoich wirtualnych zawodników, zespół Mercedes-AMG Petronas Esports zapewnił im wsparcie i opiekę mentorską Estebana Gutiérreza – kierowcy rozwojowego i kierowcy symulatora ekipy Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas. 29-letni Meksykanin ma szerokie doświadczenie z bolidami Formuły 1, zarówno na prawdziwym, jak i wirtualnym torze, i będzie współpracował z e-sportowymi zawodnikami, pomagając im w dalszym podnoszeniu poprzeczki.

„Seria F1 Esports jest niezwykle konkurencyjna. Najlepsi wirtualni kierowcy na świecie rywalizują tu na bardzo wysokim poziomie” – powiedział Esteban. „Bardzo się cieszę, mogąc pomóc naszym e-sportowcom w dalszym rozwijaniu ich umiejętności i wesprzeć ich swoim doświadczeniem – zarówno ze świata rzeczywistego, jak i z symulatora. Chcemy wnieść do świata e-sportu to samo podejście i ten sam sposób myślenia, który był podstawą sukcesu zespołu Mercedes-AMG Petronas w Formule 1”.

W trakcie sierpniowego F1 Esports Pro Draft zespół Mercedes-AMG Petronas Esports „wciągnął” do projektu także Bariego Boroumanda, który podczas etapów kwalifikacyjnych wygrał trzy wyścigi.

Budowanie specjalnego środowiska wyścigowego w e-sporcie

Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 rozpoczął swój e-sportowy program w 2018 r., gdy po raz pierwszy przystąpił do F1 Esports Series. Nowo utworzona ekipa odniosła wtedy inauguracyjne zwycięstwo w mistrzostwach konstruktorów, ale kolejny sezon okazał się bardziej wymagający. W 2020 r. Brendon i Bono rywalizowali już w F1 Pro Exhibition Series, gdzie Brendon odniósł swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo.

Od tamtej pory zespół Mercedes-AMG Petronas Esports znacząco zmodernizował swoje e-sportowe centrum szkoleniowe i nawiązał współpracę z wiodącymi markami w celu stworzenia specjalnego środowiska wirtualnych wyścigów. Ekipa wprowadziła sprzęt komputerowy Overclockers, silniki kierownicy direct drive Simucube oraz wyścigowe kokpity Sim-Lab; za wyposażenie zespołu odpowiada New Era. Rozwiązania te pomogły stworzyć spójne środowisko wirtualnych wyścigów, charakteryzujące się niewielkimi opóźnieniami i stanowiące wierne „odbicie” prawdziwego sportu motorowego.

„Świat wirtualnych wyścigów z roku na rok staje się coraz bardziej konkurencyjny. Istotny jest tu znaczny wzrost zainteresowania naszych fanów i szerszej publiczności” – powiedział James Vowles, dyrektor ekipy Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas ds. strategii w sporcie motorowym. „Nawiązaliśmy współpracę z jednymi z najbardziej ekscytujących nazwisk w świecie wirtualnych wyścigów i e-sportu – i na tym bazujemy w tegorocznych mistrzostwach. Znacząco zmodernizowaliśmy nasze e-sportowe centrum szkoleniowe, tworząc najnowocześniejszy obiekt, w którym nasi zawodnicy mogą trenować i rywalizować. Dzięki temu wzajemnie napędzają swój rozwój, a my mogliśmy usprawnić ich integrację z programem F1. Sezon 2020 będzie najtrudniejszym w historii tych mistrzostw – z udziałem wielu mocnych zawodników, którzy będą chcieli zdobyć tytuł”.

Informacje na temat zespołu Mercedes-AMG Petronas Esports

Mercedes-AMG Petronas Esports to e-sportowe ramię zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas. Jego baza mieści się w centrum technicznym ds. podwozi ekipy F1 w Brackley w Wielkiej Brytanii, gdzie powstało specjalne e-sportowe centrum szkoleniowe. Dzięki dostępowi do najnowocześniejszego sprzętu i wsparcia wirtualni zawodnicy mogą rozwijać tam swoje umiejętności, trenować i rywalizować. Centrum szkoleniowe jest zintegrowane ze środowiskiem symulatora F1, które pozwala kierowcom i inżynierom pracować nad udoskonaleniami „prawdziwego” bolidu.