Stuttgart/Hoylake,
24
lipca
2023
|
11:01
Europe/Warsaw

151. edycja turnieju golfowego The Open: zeszłoroczny mistrz zwrócił puchar Claret Jug na pokładzie Mercedesa VISION EQXX

·         Ubiegłoroczny zwycięzca turnieju przywiózł na nową edycję The Open jedno z najbardziej kultowych i cenionych trofeów w świecie golfie na pokładzie przełomowego Mercedesa VISION EQXX.

·         Jako oficjalny patron i dostawca oficjalnego samochodu Mercedes-Benz zapewniał mobilność podczas turnieju – w tym celu zawodnikom, organizatorom i wybranym gościom udostępniał ponad 100 aut.

·         Jednym z faworytów mistrzostw był obecny numer trzy na świecie i ambasador marki Mercedes-Benz, Jon Rahm.

Wraz ze 151. edycją The Open do Royal Liverpool Golf Club w Hoylake powrócił najstarszy golfowy wielki szlem. Jedyny z czterech takich turniejów rozgrywany poza USA odbywał się od 16 do 23 lipca 2023 roku na słynnych polach pod Liverpoolem. Obiekt gościł elitę golfa po raz trzynasty. Z kolei już po raz dwunasty Mercedes-Benz towarzyszył The Open jako oficjalny partner organizatora imprezy – The R&A.

Turniejowy tydzień rozpoczął się od wydarzenia „Powrót Claret Jug”. Tradycyjnie kultowe trofeum przywozi na miejsce mistrz The Open z ubiegłego roku – na pokładzie Mercedesa – i zwraca je dyrektorowi generalnemu The R&A, Martinowi Slumbersowi. W tym roku zaszczyt wręczenia Claret Jug przypadł Cameronowi Smithowi. Towarzyszył mu naprawdę wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju samochód – Mercedes-Benz VISION EQXX.

Mercedes-Benz VISION EQXX to wyjątkowy demonstrator nowych technologii, który za sprawą swojego designu, lekkiej konstrukcji i zastosowanych rozwiązań osiągnął nieznany dotąd poziom elektrycznej mobilności. Na jednym ładowaniu w normalnym ruchu drogowym może przejechać 1000 kilometrów. Równolegle z VISION EQXX producent luksusowych samochodów dostarczył flotę aut do obsługi logistycznej The Open. Ponownie obejmowała ona modele w pełni elektryczne. Samochody zapewniły komfortowe warunki podróży zawodnikom, organizatorom i wybranym gościom.

„Mercedes-Benz Vision EQXX po raz kolejny demonstruje imponujący rozwój elektromobilności. Jesteśmy dumni, że podczas The Open możemy pokazać jej przyszłość. Przy okazji chciałbym podziękować Mercedes-Benz, naszemu wieloletniemu partnerowi, za wsparcie The R&A flotą ponad 100 samochodów, w tym innowacyjnych aut hybrydowych i całkowicie elektrycznych” – skomentował Martin Slumbers, dyrektor generalny The R&A.

„Jako wieloletni partner The Open podzielamy fascynację golfem i jesteśmy dumni, że możemy po raz kolejny wesprzeć to prestiżowe wydarzenie. Z radością zapewniamy komfortową mobilność uczestnikom The Open – z pomocą niektórych spośród naszych najbardziej ekscytujących w pełni elektrycznych nowości, którymi inspirujemy naszych klientów. A jeszcze bardziej jesteśmy podekscytowani na myśl, że dzięki gościnnemu występowi Mercedesa VISION EQXX możemy dać entuzjastom, organizatorom i graczom przedsmak jutra” – powiedziała Britta Seeger, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG odpowiedzialna za marketing i sprzedaż Mercedes-Benz Cars.

Ze sportowego punktu widzenia do grona faworytów mistrzostw należał Jon Rahm, ambasador marki Mercedes-Benz. 28-letni Hiszpan jest w świetnej formie. W tym roku, na początku kwietnia, triumfował w wielkoszlemowym turnieju Masters Tournament.