Stuttgart,
14
czerwca
2021
|
14:56
Europe/Warsaw

Daimler Mobility AG udziela start-upowi bloXmove licencji na oprogramowanie blockchain, umożliwiając dalszy rozwój otwartej platformy mobilności blockchain

  • Opracowane przez firmę oprogramowanie blockchain z zakresu mobilności licencjonowane start-upowi bloXmove.
  • BloXmove angażuje się w rozwój kooperacyjnej mobilności z myślą o zapewnieniu klientom całościowego, harmonijnego doświadczenia.

W ramach umowy licencyjnej Daimler Mobility AG przyznał start-upowi bloXmove dostęp do swojej samodzielnie opracowanej platformy mobilności blockchain. W ciągu ostatnich 3 lat oprogramowanie było rozwijane i testowane wspólnie z wybranymi partnerami w ramach tzw. Fabryki Blockchain. W ten sposób Daimler Mobility chce ułatwić jego dalszy rozwój, poszerzać sieci i pozyskać partnerów ekosystemu.

„Wierzymy w przyszłość technologii blockchain. Udzielając licencji na nasze oprogramowanie, chcemy umożliwić wykorzystanie platformy w innych obszarach zastosowań, a tym samym uwolnić pełen jej potencjał. Bardzo się cieszę, że nasz pilotażowy projekt zakończył się sukcesem i będzie dalej rozwijany przez bloXmove” – powiedziała mówi Carmen Roth-Schäfer, dyrektor Daimler Mobility AGds. technologii.

Nowo założony start-up bloXmove koncentruje się na kooperacyjnej miejskiej mobilności. Jego plany zakładają stworzenie harmonijnej, zintegrowanej infrastruktury mobilności – właśnie w oparciuo oprogramowanie opracowane przez Daimler Mobility. Wizja bloXmove zakłada globalny sojusz wszystkich dostawców usług mobilnych z myślą o ograniczeniu stopnia złożoności i zwiększeniu wygody użytkowników.

„Nasza zdecentralizowana, współdzielona technologia pozwala na łączenie wielu ofert mobilności na całym świecie za pomocą jednego kliknięcia, w ramach jednego sklepu. Użytkownicy, którzy chcą przedostać z punktu A do punktu B, a czasem dalej – do punktu C, mogą bezproblemowo korzystać ze wszystkich ofert w różnych krajach, i to bez potrzeby używania różnych aplikacji. BloXmove dostarcza działające w tle oprogramowanie, a dostawcy usług mobilnych utrzymują bezpośrednie relacjez klientami” – wyjaśniła Sophia Rödiger, dyrektor generalna bloXmove.

Strony zobowiązały się nie ujawniać warunków transakcji.

Więcej informacji o bloXmove można znaleźć na stronie https://bloxmove.com/ oraz na Twitterze.