Warszawa,
18
stycznia
2024
|
14:02
Europe/Warsaw

Dzięki Mercedes me Charge klienci Mercedes-Benz ładują się w ponad 1,5 miliona punktów ładowania na całym świecie

·       Mercedes me Charge łączy ponad 1,5 miliona punktów ładowania na całym świecie od ponad 1300 operatorów punktów ładowania jako jedna z największych sieci uwierzytelniania i płatności za ładowanie pojazdów elektrycznych na świecie.

·       Umowa ładowania Mercedes me Charge oferuje kierowcom Mercedes-Benz niezależne od operatora ładowanie po przejrzystych cenach oraz ułatwia automatyczne płatności 
i rozliczenia.

·       Bezproblemowa integracja z MBUX: system nawigacji oblicza efektywne trasy, w tym postoje na ładowanie; łatwe inicjowanie ładowania za pomocą wyświetlacza pojazdu lub bezpośrednio przez Plug & Charge.

Mercedes-Benz konsekwentnie stawia na całkowicie elektryczną przyszłość, zapewniając klientom bezproblemowe ładowanie i płatności za pośrednictwem usługi ładowania Mercedes me Charge. W styczniu osiągnięto ważny kamień milowy: sieć Mercedes me Charge łączy obecnie ponad 1,5 miliona punktów ładowania na całym świecie od ponad 1300 operatorów punktów ładowania. Mercedes me Charge jest obecnie jedną z największych publicznych sieci ładowania na świecie, konsekwentnie działającą pod tą samą nazwą na całym świecie.

Mercedes-Benz oferuje klientom w 31 krajach kompleksową usługę ładowania dzięki gęstej, transgranicznej sieci ładowania. Około 600 000 punktów ładowania znajduje się w Europie, ponad 800 000 w Azji i około 100 000 w Ameryce Północnej. Stacje ładowania w sieci ładowania Mercedes me Charge są strategicznie rozmieszczone w kluczowych lokalizacjach, w tym w centrach miast, centrach handlowych, hotelach i wzdłuż autostrad. W Niemczech sieć Mercedes me Charge ma ponad 100 000 punktów ładowania, integrując ponad 90 procent wszystkich punktów ładowania w kraju. Z łącznej liczby 1,5 miliona punktów ładowania, 170 000 to punkty szybkiego ładowania o mocy 150 kW lub większej.

"Mercedes me Charge to jedna z najszybciej rozwijających się sieci ładowania. W 2023 roku każdego miesiąca integrowano średnio 40 000 punktów ładowania. W ten sposób zapewniamy naszym klientom kompleksową sieć z przejrzystymi cenami i łatwym dostępem. Mercedes me Charge zaspokaja podstawowe potrzeby klientów w zakresie publicznego ładowania". - Franz Reiner, prezes zarządu Mercedes-Benz Mobility AG

Mercedes-Benz aktywnie rozwija mobilność elektryczną i wzmacnia swoje zaangażowanie w zrównoważoną i zorientowaną na klienta mobilność dzięki Mercedes me Charge. W Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Mercedes-Benz dba o to, aby równoważna ilość energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii była wprowadzana do sieci energetycznej na potrzeby procesów ładowania w Mercedes me Charge, jeśli energia elektryczna z odnawialnych źródeł energii nie jest dostarczana.

Łatwe inicjowanie ładowania i automatyczne rozliczanie

Dzięki bezproblemowej integracji Mercedes me Charge z systemem multimedialnym MBUX ładowanie w miejscach publicznych jest łatwe do opanowania. Nawigacja z funkcją Electric Intelligence oblicza wygodną i efektywną czasowo trasę, łącznie z postojami na ładowanie. Uwierzytelnianie na stacji ładowania odbywa się za pomocą wyświetlacza multimedialnego MBUX, aplikacji Mercedes me, karty RFID Mercedes me Charge lub bezpośrednio przez Plug & Charge u współpracujących operatorów punktów ładowania. Klienci korzystają z umowy o ładowanie za pośrednictwem Mercedes me Charge, co uniezależnia ich od umów z operatorem danej stacji ładowania. Każdy proces ładowania jest automatycznie obciążany przez Mercedes me Charge. Wszystkie transakcje ładowania są automatycznie rozliczane co miesiąc.

Maksymalna przejrzystość kosztów i atrakcyjne stałe ceny

Mercedes-Benz zapewnia przejrzyste ceny publicznych stacji ładowania. Przed rozpoczęciem procesu ładowania użytkownicy mogą sprawdzić konkretny koszt za kilowatogodzinę lub minutę wraz z szacunkowym całkowitym kosztem pełnego naładowania na wyświetlaczu MBUX lub w aplikacji Mercedes me. Klienci płacą standardową stawkę ustaloną przez operatora stacji ładowania, z której korzystają. W Europie klienci mają możliwość pobierania opłat po atrakcyjnej, stałej cenie, niezależnej od operatora. Mogą oni wybierać spośród trzech taryf inteligentnego ładowania Mercedes me Charge (S, M, L) i w ten sposób optymalnie dostosować koszty do swojego osobistego profilu jazdy i indywidualnych potrzeb w zakresie ładowania.

Mercedes me Charge będzie konsekwentnie rozbudowywany: 10 000 punktów ładowania w ramach planowanej na całym świecie sieci ładowania Mercedes-Benz, która ma powstać do końca dekady, a także istniejąca europejska spółka joint venture IONITY i trwająca współpraca w celu stworzenia infrastruktury ładowania w Ameryce Północnej i Chinach, zostaną również w pełni zintegrowane z Mercedes me Charge.

Aby móc korzystać z usługi "Mercedes me Charge" Mercedes me connect, wymagane jest zawarcie oddzielnej umowy o ładowanie z wybranym dostawcą zewnętrznym, za pośrednictwem której odbywa się płatność i fakturowanie procesu ładowania. Korzystanie z usług Mercedes me connect wymaga posiadania osobistego identyfikatora Mercedes me ID oraz wyrażenia zgody na warunki korzystania z usług Mercedes me connect.

Dzięki funkcji Plug & Charge pojazd komunikuje się bezpośrednio ze stacją ładującą, inicjując proces ładowania automatycznie po podłączeniu ładującego. Dostępne dla typoszeregów Mercedes-Benz EQA, EQB, EQE i EQS, a także hybrydowych wersji plug-in Mercedes-Benz Klasy C, Klasy S i GLC z opcjonalnym ładowaniem prądem stałym.