Warszawa,
07
maja
2021
|
10:38
Europe/Warsaw

„E-sport to także sport” – nowy odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą” i nowy prowadzący

Tematem najnowszego podkastu z cyklu Mercedes-Benz Polska pt. „Pół godziny z gwiazdą” jest sport elektroniczny, czyli e-sport. W czasach pandemii jego dynamiczny rozwój tylko przyspieszył, ale e-sportowcy i ich zmagania wciąż są mało znanym zjawiskiem. Świat sportu elektronicznego oraz aktywności Mercedes-Benz w e-sporcie przybliżą Wojciech Krzemień, mentor e-sportowy oraz specjalista od marketingu, a także Fryderyk „Veggie” Kozioł, ceniony trener League of Legends i dyrektor ds. e-sportu w Illuminar Gaming. Audycję poprowadzi nowy prowadzący – znany i lubiany dziennikarz Maciej Orłoś.

E-sport jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin na rynku gier wideo. Świadczą o tym zarówno rosnące wskaźniki popularności, jak i specjalne rozgrywki oraz turnieje z wysokimi nagrodami. E-sportowców wiele łączy zresztą ze światem „prawdziwego” sportu: zawodnicy muszą wykazać się ogromną koncentracją, wysokimi umiejętnościami manualnymi, zdolnością do pracy zespołowej oraz szybkością działania. A do odnoszenia sukcesów potrzebują żmudnych treningów.

Dla marek e-sport to atrakcyjna grupa docelowa przyszłych nabywców – wśród publiczności dominują osobyw wieku od 18 do 34 lat, cyfrowo obyte i dobrze wykształcone, a około 30% z nich to kobiety. Dynamiczny rozwój e-sportu stanowi odzwierciedlenie zmian społecznych zachodzących w obliczu postaci postępującej cyfryzacji.

Mercedes-Benz już od 2017 r. aktywnie wspiera globalny e-sport – m.in. jako partner i współorganizator turniejów ESL One, a od niedawna jako ekskluzywny partner ceremonii wręczenia trofeum Mistrzostw Świata League of Legends. W kwietniu marka spod znaku trójramiennej gwiazdy przystąpiła do współpracy z Illuminar Gaming – najstarszą i największą organizacją sportów elektronicznych w Polsce. Illuminar Gaming od ponad 4 lat zrzesza najlepszych polskich graczy komputerowych. Ekipa sześciokrotnie sięgała po tytuł Mistrza Polski, reprezentuje nasz kraj na turniejach międzynarodowych, a jej występy obejrzały setki tysięcy osób. Zawodnicy Illuminar Gaming rywalizują w League of Legends – to drużynowa gra strategiczna w świecie fantasy.

Elementem nowego partnerstwa jest nowe centrum gamingowe w Elektrowni Powiśle. To miejsce nowoczesnej rozrywki zarówno dla rodzin, jak i dla aspirujących graczy, łączące światy gier wideo, sportu oraz muzyki.

O tym wszystkim opowiedzą goście dziewiątego odcinka z serii podkastów Mercedes-Benz Polska pt. „Pół godziny z gwiazdą”: Wojciech Krzemień, mentor e-sportowy oraz specjalista od reklamy i marketingu, oraz Fryderyk „Veggie” Kozioł, ceniony trener League of Legends i dyrektor ds. e-sportu w Illuminar Gaming.

Nowy odcinek po raz pierwszy poprowadzi Maciej Orłoś – dziennikarz, youtuber, influencer. Przez ponad 25 lat (do 2016 r.) prezenter „Teleexpressu”. Obecnie właściciel kanału na YT, autor i prowadzący program„W telegraficznym skrócie” (publikacje na kanale YT oraz fanpage’u FB). W każdy poniedziałek prowadzi poranki w Radiu Nowy Świat.

Najnowszy odcinek podkastu pt. „Mercedes w e-sporcie” jest dostępny pod adresami:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/3McRJQlicYgwk6xHWq5kNH

Soundcloud: https://soundcloud.com/polgodzinyzgwiazda/esport-to-takze-sport

iTunes: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/9-e-sport-to-te%C5%BC-sport/id1491733124?i=1000520159474

„Pół godziny z gwiazdą” to autorska audycja Mercedes-Benz Polska, stanowiąca odpowiedź na coraz większą popularność podkastów, które zyskały rangę cenionego formatu informacyjnego i rozrywkowego. W każdym odcinku cenieni prowadzący spotykają się z ciekawymi gośćmi – specjalistami w swoich dziedzinach, by porozmawiać o Mercedesie, o motoryzacji, o pasjach i trendach, a także o wyzwaniach współczesnego świata.