Warszawa,
07
listopada
2023
|
10:37
Europe/Warsaw

Festiwal Inside Seaside 2023 napędzany przez Mercedes-Benz i Dolby Atmos

W weekend 11-12 listopada w Gdańsku podczas indoorowego festiwalu Inside Seaside Mercedes-Benz, będzie obecny ze specjalnym stoiskiem, prezentującym oszałamiające możliwości technologii nagłośnienia Dolby Atmos, dostępnej w coraz większej liczbie modeli z gwiazdą. Dzięki najnowszej Klasie E z systemem dźwięku przestrzennego Burmester 4D będzie tam można na własne uszy przekonać się, jak muzyka w samochodzie nabiera nowej głębi, przestrzeni i przejrzystości.

Festiwal Inside Seaside firmuje doświadczona agencja Live, odpowiedzialna m.in. za obsługę wielu edycji cenionej trasy Męskie Granie. Koncerty odbędą się w specjalnie zaadaptowanych salach – w komfortowych warunkach na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny muzyki elektronicznej, rockowej oraz jazzowej. W gronie zaproszonych artystów znaleźli się m.in.: Nothing But Thieves, Milky Chance, Brodka, Leszek Możdżer, Tim Odell czy Kaśka Sochacka. Poza występami na uczestników czeka wiele innych atrakcji, w tym pokazy filmowe, sesje silent disco, targi plakatu oraz szereg specjalnych rozmów Radia 357 z udziałem znanych osobistości.

Mercedes-Benz Polska zapewni flotę samochodów elektrycznych do transportu artystów i organizatorów. To nie wszystko: producent luksusowych aut będzie obecny podczas festiwalu ze specjalnym stoiskiem, które przybliży możliwości technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Nie tylko w Klasach E i S czy elektrycznych modelach z rodziny EQE i EQS, ale również m.in. w świeżo zaktualizowanych kompaktowych SUV-ach EQA oraz EQB.

Technologia Dolby Atmos jest dostępna dla wybranych utworów muzycznych Apple Music, a Mercedes-Benz, jako pierwszy producent samochodów, wprowadził ją w swoich modelach. Dolby Atmos umożliwia twórcom rozmieszczanie obiektów audio w trójwymiarowym polu dźwiękowym, wykraczając poza możliwości mono lub stereo i zapewniając niezrównaną jakość brzmienia, godną muzyki na żywo. Technologia dostosowuje się przy tym do środowiska odtwarzania, dzięki czemu można słuchać utworów z niezrównaną czystością, dopasowaną do oryginalnej wizji artysty w studiu –  niezależnie od tego, czy chodzi o wsłuchanie się w przeszywającą melodię czy o wychwycenie subtelnego brzmienia kilku instrumentów, a nawet oddechu wokalisty.

W wybranych modelach samochodów Mercedes-Benz technologia Dolby Atmos łączy się z topowymi systemami nagłośnienia Burmester 4D, które pozwalają muzykę także poczuć – przetworniki dźwięku (wzbudniki) zamontowane w oparciach foteli zamieniają dźwięki na wibracje.

Pierwszym modelem Mercedes-Benz oferującym ten doskonały, wielowymiarowy krajobraz dźwiękowy był Mercedes-Maybach z limitowanej edycji projektu Virgila Abloha, wyposażony w wysokiej klasy system audio Burmester® 4D. Obejmuje on 31 głośników, w tym 6 głośników 3D emitujących dźwięk z góry, 4 głośniki przyuszne w przednich fotelach oraz 18,5-litrowy subwoofer, a także 8 przetworników dźwięku (dwa na każde siedzenie) oraz 2 wzmacniacze. Łączna moc tego zestawu wynosi 1750 watów. A teraz nowa technologia jest wprowadzana do kolejnych modeli z gwiazdą.

Teraz na życzenie oferowany także w najnowszej Klasie E: liczy siedemnaście głośników plus cztery wzbudniki w przednich siedzeniach, a jego łączna moc wynosi imponujące 730 watów. Efekt to wielowymiarowe doznania akustyczne, które otwierają przed miłośnikami muzyki nowy świat dźwięku w samochodzie. W połączeniu z natywną integracją dźwięku przestrzennego w technologii Dolby Atmos od Apple Music, audiofile mogą cieszyć się immersyjnymi doznaniami dźwiękowymi o niezrównanej dotąd jakości i głębi. Dźwięk przestrzenny rewolucjonizuje sposób, w jaki artyści tworzą muzykę, a fani jej słuchają. To doświadczenie, którego nie da się opisać słowami; aby je docenić, trzeba to po prostu usłyszeć.

Goście festiwalu Inside Seaside będą mieli okazję na własne uszy przekonać się (a także poczuć) możliwości systemu nagłośnienia przestrzennego Burmester 4D i technologii Dolby Atmos w najnowszej Klasie E, która zagości na stoisku Mercedes-Benz. Chętni mogą zamknąć się w środku i zanurzyć w świat ulubionej muzyki, rozkoszując się najwyższej jakości brzmieniem. Co zresztą koresponduje z wysokim standardem jakości nagłośnienia i odsłuchu, jaki zapewniają organizatorzy festiwalu Inside Seaside – na potrzeby koncertów sale AmberExpo zostały odpowiednio zmodernizowane z udziałem inżyniera dźwięku.

Wśród atrakcji czekają również jazdy testowe modelami: EQE, EQS SUV oraz nową klasą E. Jazdy testowe organizowane są przez dealera MB BMG Goworowski na miejscu wydarzenia. Krótką informacje wraz z formularzem do zapisu na jazdy testowe znajdą Państwo tutaj: ⁣Festiwal Inside Seaside | Mercedes-Benz.

Dodatkowe informacje na temat festiwalu oraz biletów znajdują się na stronie https://insideseaside.pl/.