Warszawa,
09
sierpnia
2023
|
13:52
Europe/Warsaw

Golfowa geografia Polski – samochody elektryczne Mercedes-Benz odwiedzają polskie pola golfowe

Z roku na rok przybywa w Polsce entuzjastów gry w golfa, za czym idzie otwieranie nowych pól golfowych. Dwaj pasjonaci tej dyscypliny: Rafał Bryndal, dziennikarz i satyryk, oraz właściciel studia golfowego Tadeusz Winkowski udają się na wyprawę z zamiarem stworzenia przewodnika dla golfistów. W ramach projektu Golfowa geografia Polski odwiedzają zarówno pełnowymiarowe 18-dołkowe pola, jak i mniejsze obiekty, które nie są powszechnie znane. W kolejnych etapach podróży towarzyszą im lokalnie bezemisyjne modele Mercedes-Benz z napędem w 100% elektrycznym. Ich imponujący zasięg umożliwia swobodne pokonywanie dalekich odległości. Partnerem akcji został dealer Mercedes-Benz Auto Idea.

Podróże są bardzo ważną częścią życia każdego wytrawnego golfisty – czyli takiego, któremu nie wystarczy poprawianie w nieskończoność wyników na macierzystym polu. Na szczęście w Polsce z roku na rok przybywa miejsc przeznaczonych do gry w golfa. W rozmaitych zakątkach kraju powstają nowe pola, na których z powodzeniem można uprawiać tę dyscyplinę sportu. I nic dziwnego, bowiem golf nieustannie zyskuje na popularności. Co więcej, Adrian Meronk, najlepszy polski zawodnik, występuje w najważniejszej golfowej lidze na świecie.

Jeszcze kilka lat temu w naszym istniało tylko kilka znanych pól. Dzisiaj ich lista znacząco się rozszerzyła, a golfowa geografia niezwykle się urozmaiciła. Tak narodziła się idea stworzenia Golfowej geografii Polski, czyli przewodnika po polskich polach golfowych. Dwaj pasjonaci golfa – Rafał Bryndal, dziennikarz i satyryk, oraz Tadeusz Winkowski, właściciel golfowego Studio Gwiaździsta 5 – postanowili odwiedzić zarówno pełnowymiarowe 18-dołkowe pola, jak i mniejsze obiekty, które nie są powszechnie znane każdemu golfiście.

Aby promować nie tylko aktywny, ale też ekologiczny styl życia, ich podróże odbywają się wyłącznie samochodami na prąd. Partnerem akcji został dealer Mercedes-Benz Auto Idea, który na poszczególne etapy wyprawy udostępnia elektryczne modele Mercedes-Benz. Energię do ich ładowania dostarcza sieć ładowarek elektrycznych Elocity – kolejny partner akcji.

Golfowa geografia Polski ma na celu nie tylko zaprezentowanie pól golfowych w Polsce, lecz także obalenie mitów dotyczących elektromobilności. Obecny stan rozwoju infrastruktury do ładowania pozwala bowiem z powodzeniem odbywać autem elektrycznym komfortowe dalekie podróże. Co więcej, czas potrzebny na rozegranie rundy golfa, czyli 4-5 godzin, wystarczy na naładowanie akumulatora do 80%, a nawet do 100%.

Modele elektryczne Mercedes-Benz doskonale nadają się do tej misji. Po pierwsze oferują relaksujące wrażenia z jazdy, w tym niezrównany komfort resorowania oraz najnowocześniejsze systemy z zakresu wygody i bezpieczeństwa. Po drugie legitymują się wyjątkowo dużymi zasięgami. To między innymi zasługa wysokiej efektywności napędów o dopracowanej koncepcji termicznej, znakomitej aerodynamiki oraz pojemnego akumulatora. Po trzecie mają wiodące parametry w zakresie ładowania, które może przebiegać szybko praktycznie w całym zakresie napełnienia baterii. To nie wszystko: Mercedes-EQ oferuje użytkownikom swoich modeli na prąd kompleksowy ekostystem funkcji i usług, wykraczający poza sam samochód. Należy do niego inteligentna nawigacja, która automatycznie planuje trasę z wyznaczeniem ewentualnych postojów na ładowanie, uwzględniając m.in. aktualne natężenie ruchu i zajętość stacji, a także karta Mercedes me Charge, zapewniająca dostęp do stacji wiodących operatorów energii bez potrzeby osobnej rejestracji u każdego z nich.

Tworząc Golfową geografię Polski, w ciągu kilku miesięcy Rafał Bryndal i Tadeusz Winkowski chcą odwiedzić większość golfowych obiektów w Polsce, opisując ich charakter, otoczenie, a przede wszystkim panującą tam atmosferę. Będą rozmawiać z fachowcami, poznawać lokalną społeczność i prezentować infrastrukturę obiektów oraz atrakcje okolicy.