Stuttgart/Monachium,
28
lipca
2023
|
09:44
Europe/Warsaw

IAA MOBILITY 2023: nowy samochód koncepcyjny redefiniuje segment Entry Mercedes-Benz

·         Światowa premiera nowego samochodu koncepcyjnego przedstawia wizję Mercedes-Benz dotyczącą wiodących w swojej klasie innowacji, wzornictwa i cyfrowych doświadczeń

·         Pokazowe premiery nowych EQA, EQB, EQV

·         Forum innowacji poświęcone pionierskim technologiom

·         Holistyczne ładowanie: publiczne i domowe

·         Cała gama samochodów elektrycznych – do obejrzenia i odbycia jazdy testowej

Od czasu wynalezienia samochodu Mercedes-Benz konsekwentnie definiuje to, co najlepsze w klasie. Od licznych ikon marki i designu po przełomowe innowacje technologiczne – pionierski duch trójramiennej gwiazdy niezmiennie kształtuje rozwój motoryzacji. Punktem kulminacyjnym tegorocznego pokazu jest wizja Mercedes-Benz dotycząca podstawowego segmentu – Entry, która będzie prezentowana w pawilonie marki na dziedzińcu apteki Rezydencji w Monachium.

Na dziedzińcu ma mieścić się otwarta przestrzeń marki, gdzie odwiedzający będą mieli okazję po raz pierwszy w jednym miejscu doświadczyć całej gamy obecnych i przyszłych samochodów elektrycznych i zelektryfikowanych wszystkich marek Mercedesa, w tym Mercedes-AMG, Klasy G, Mercedes-Maybach oraz Mercedes-Benz Vans. Oferta sięga od modeli kompaktowych i limuzyn o wysokich osiągach po luksusowe SUV-y i pojazdy wielofunkcyjne – akcentując cel firmy, jakim jest budowanie najbardziej pożądanych samochodów na świecie. Wśród nich jest świętująca swoją światową premierę Klasa E All-Terrain. To trzeci wariant modelu zaprezentowany w ciągu trzech miesięcy, dopełniający rodzinę nowej Klasy E. Podobnie jak jego odpowiedniki w wersji Limuzyna i Kombi ta uterenowiona odmiana jest zelektryfikowana i będzie dostępna jako hybryda typu plug-in. Tymczasem fani jazdy w trudnym terenie po raz pierwszy zobaczą – jeszcze w zakamuflowanym wydaniu – elektryczną, seryjną przyszłość kultowego samochodu terenowego Mercedes-Benz. Podczas wydarzenia odbędą się również premiery pokazowych wydań nowych modeli EQA, EQB i EQV. Ponadto odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć dwa pojazdy reprezentujące skrajności firmowej wizji w pełni elektrycznej przyszłości: program technologiczny VISION EQXX symbolizuje przyszłość efektywności, a niedawno zaprezentowany supersportowy samochód Vision One-Eleven reprezentuje przyszłość osiągów, reinterpretując ikonę marki z lat 70. – C 111.

Ładowanie stanowi istotną część jazdy w całkowicie elektrycznej przyszłości. Dlatego Mercedes-Benz dąży do zapewnienia swoim klientom najlepszego w klasie doświadczenia w tym obszarze. Odwiedzający otwartą przestrzeń będą mieli okazję poznać korzyści płynące z jazdy samochodami elektrycznymi i ekosystem ładowania Mercedes-Benz wraz z jego najnowszymi rozwiązaniami do ładowania publicznego oraz domowego.

Koncepcja otwartej przestrzeni IAA Mobility ma na celu zaoferowanie entuzjastom motoryzacji, a także mieszkańcom i gościom Monachium platformy do rozmów na temat obecnej i przyszłej mobilności. W tym celu Mercedes-Benz zaplanował ekscytujący program wydarzeń, które mają odbywać się w pawilonie marki przez cały czas trwania targów, od 5 do 10 września. Od zajęć dla dzieci po wieczorne imprezy z muzyką – harmonogram obejmuje propozycje dla wszystkich grup wiekowych, których kulminacją jest rodzinny dzień zaplanowany na niedzielę 10 września.

Tymczasem IAA Experience – jako połączenie między miastem a centrum wystawienniczym – oferuje gościom możliwość bezpośredniego doświadczenia mobilności przyszłości: przejazdy pasażerskie flotą 30 modeli elektrycznych i zelektryfikowanych, odjeżdżających z pawilonu Mercedes-Benz na dziedzińcu apteki. Z pewnością jedną z najpopularniejszych atrakcji IAA Experience jest VISION EQXX. To dla publiczności pierwsza okazja do przejażdżki mistrzem efektywności z gwiazdą. Napakowany innowacjami koncept oferuje ekscytujące spojrzenie w przyszłość seryjnych aut. Z potwierdzonym zasięgiem ponad 1200 km gwarantuje nieprzerwaną eksploatację przez cały dzień.

Podczas szczytu w monachijskim centrum wystawienniczym Messe München Mercedes-Benz zorganizuje na swoim stoisku w hali B3 forum innowacji poświęcone pionierskim technologiom. Odwiedzający będą mogli z bliska przyjrzeć się tam Vision One-Eleven oraz hybrydowej Klasie E z zaawansowanym systemem informacyjno-rozrywkowym MBUX nowej generacji. Eksperci Mercedes-Benz będą do dyspozycji, aby szczegółowo przybliżyć najnowsze przyszłościowe technologie. Ponadto szczyt ma stanowić platformę dla serii rozmów Mercedes-Benz na szczeblu kierowniczym – skoncentrowanych na estetyce, efektywności, zrównoważonym rozwoju i cyfrowych doświadczeniach użytkownika.