Warszawa,
10
listopada
2023
|
11:21
Europe/Warsaw

Inside Seaside 2023 – w duchu elektromobilności z Mercedes-Benz i zrównoważonego wykorzystania zasobów.

Inside Seaside 2023 to nowatorski wśród polskich imprez muzycznych format. Organizatorzy w świadomy sposób sięgają do idei zrównoważonego wykorzystania zasobów i elektromobilnej floty pojazdów Mercedes-Benz. Marka na wielu polach wspiera wydarzenie, a jako partner technologiczny oddaje do dyspozycji obsługi i artystów m.in. flotę luksusowych limuzyn EQE i EQS oraz wielozadaniowych vanów EQV z napędem elektrycznym. Samochody z gwiazdą będą podczas wydarzenia korzystały z kart Mercedes me Charge – integratora usług ładowania, który korzysta w 100% z zielonych źródel energii. Lokalnie bezemisyjny transport wpisuje się w ideę zrównoważonego wykorzystania zasobów, która przyświeca organizatorom Inside Seaside – jako wydarzenia możliwie jak najbardziej przyjaznego środowisku.

Inside Seaside to nowy projekt organizowany przez doświadczoną agencję eventową Live, która odpowiada m.in. za obsługę kultowej trasy Męskie Granie. Tym razem zamiast imprezy plenerowej pomysłodawcy stawiają na wydarzenie pod dachem. Uczestnicy Inside Seaside mogą w komfortowych warunkach wziąć udział w koncertach znanych artystów muzyki elektronicznej, rockowej oraz jazzowej, a wśród nich m.in.: Milky Chance, Nothing But Thieves, Leszek Możdżer, Brodka, Tim Odell czy Kaśka Sochacka.

Podczas Inside Seaside organizatorom przyświeca cel by połączyć ideę zrównoważonego wykorzystania zasobów z duchem progresywnej mobilności w postaci elektrycznych pojazdów. Obsługa wszechstronnie zadbała, by zarówno w trakcie organizacji, jak i samej imprezy ograniczyć generowanie odpadów. Materiały i surowce zastosowane do budowy scen i wyposażenia zostaną w znacznej mierze wykorzystane powtórnie, posiłki będą podawane na biodegradowalnych talerzach, a w czasie festiwalu będzie obowiązywać system kaucyjny na kubki.

Koncepcję zbliżenia do zero waste wspiera ekologiczny transport, realizowany w ramach kompleksowego ekosystemu elektromobilności Mercedesa. Za logistykę Inside Seaside 2023, jako partner technologiczny, odpowiada Mercedes-Benz Polska, który użycza flotę osobowych i dostawczych modeli z gwiazdą. Wśród nich: w 100% elektryczne luksusowe limuzyny EQE i EQS oraz vany EQV. Auta elektryczne zapewnią cichy, lokalnie bezemisyjny transport obsłudze i artystom. Do ich ładowania posłuży karta Mercedes me Charge, która umożliwia intuicyjny dostęp do ładowarek różnych dostawców bez konieczności osobnej rejestracji. Co istotne, przy każdym ładowaniu za pomocą tej karty producent luksusowych aut oddaje do sieci energię z odnawialnych źródeł w ilości odpowiadającej energii pobranej na stacji. W rezultacie bilans netto sieci ładowarek Mercedes me Charge – również w Polsce – jest neutralny, a to wydatnie zmniejsza ślad węglowy każdego elektrycznego Mercedesa w całym cyklu jego życia.

Partnerstwo Mercedes-Benz przy organizacji pierwszej edycji Inside Seaside sięga jeszcze dalej: na własne uszy będzie można usłyszeć nowy wymiar samochodowego brzmienia. Producent spod znaku trójramiennej gwiazdy jako pierwszy wprowadził w swoich modelach technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Jej potencjał w połączeniu z innowacyjnym nagłośnieniem Burmester 4D, które obok tradycyjnych głośników obejmuje wzbudniki w przednich fotelach, na specjalnym stoisku zademonstruje najnowsza Klasa E.

Wśród atrakcji czekają również jazdy testowe modelami: EQE, EQS SUV oraz nową klasą E. Jazdy testowe organizowane są przez dealera MB BMG Goworowski na miejscu wydarzenia. Krótką informacje wraz z formularzem do zapisu na jazdy testowe znajdą Państwo tutaj: ⁣Festiwal Inside Seaside | Mercedes-Benz.

 Dodatkowe informacje na temat festiwalu oraz biletów znajdują się na stronie https://insideseaside.pl/.