Warszawa,
13
grudnia
2023
|
14:29
Europe/Warsaw

Kolejny numer magazynu „Mercedes-Benz me” już do pobrania

Na stronie Mercedes-Benz można już bezpłatnie pobrać najnowszy numer magazynu „Mercedes-Benz me”. Tym razem tematem przewodnim wydania jest nowe piękno, które ucieleśnia okładkowy prototyp Vision One-Eleven Vision – ekscytujące połączenie technologii i estetyki jutra. Tradycyjnie istotną część magazynu stanowią lokalne polskie treści, w tym wywiady z Alexandrem Henzlerem, nowym prezesem Mercedes-Benz Polska, oraz kompozytorem młodego pokolenia Wojciechem Urbańskim. Na Czytelników czekają też relacje z pionierskiego festiwalu Inside Seaside w Gdańsku oraz wydarzeń EQ Tour, przybliżających realia użytkowania elektrycznych Mercedesów. I jeszcze mała sensacja – wywiad z samym… Mikołajem Kopernikiem!

„Mercedes-Benz me” to jeden z najbardziej cenionych firmowych magazynów, przeznaczony nie tylko dla fanów czterech kółek i miłośników trójramiennej gwiazdy. W każdym numerze można znaleźć reportaże z fascynujących zakątków świata, inspirujące wywiady ze specjalistami oraz ciekawostki ze świata sztuki.

Osią tematyczną ostatniego numeru jest nowe piękno – opowieść o tym, jak sprawić, by design był ekscytujący w różnych szerokościach geograficznych i mógł stawić czoła pędzącej technologii. Wraz ze światem zmienia się filozofia projektowania Mercedes-Benz, oparta na zmysłowej wyrazistości. Zmiany te demonstruje pokazowy samochód sportowy Vision One-Eleven, ze swoim charakterystycznym łukowatym profilem oraz awangardowymi odwołaniami do wielkich poprzedników, eksperymentalnych modeli z linii C 111, którym poświęcono osobny artykuł.

Ale nowe piękno ucieleśnia nie tylko Vision One-Eleven. Czytelnicy najnowszego wydania magazynu „Mercedes-Benz me” mają okazję poznać z bliska także zjawiskowy Concept CLA – elektryczny długodystansowiec o zasięgu ponad 750 km, bliski seryjnej produkcji. Robert Lešnik, dyrektor ds. projektowania nadwozi Mercedes-Benz, opowiada o spektakularnej koncepcji jego oświetlenia, które można podsumować słowem „wow”.

Najnowsze modele Mercedes-Benz na łamach magazynu przeplatają się z materiałami na temat aut historycznych. Sekcja ikon przybliża sylwetkę legendarnego SLR McLarena, a w dziale wydarzeń znalazły się zdjęcia i relacja z kolejnego zlotu She's Mercedes – tym razem miłośniczki marki zjechały do Nowego Tomyśla, gdzie odwiedziły lokalne muzeum oraz pobliskie pałace.

Na pasjonatów architektury i sztuki czeka także reportaż z idyllicznej Toskanii, dokąd autorów zawiózł luksusowy Mercedes-Maybach S 580. Za sprawą imponującej zwrotności dostojna limuzyna bez trudu poradziła sobie z jazdą włoskimi uliczkami.

Stałe miejsce w magazynie „Mercedes-Benz me” mają lokalne polskie treści. Na Czytelników czeka m.in. wywiad z  Alexandrem Henzlerem, nowym prezesem Mercedes-Benz Polska. O współpracy z Mercedesem, możliwościach technologii Dolby Atmos oraz swoich inspiracjach opowiada Wojciech Urbański, ceniony kompozytor muzyczny młodego pokolenia, który na swoim koncie ma nie tylko produkcje ścieżek do filmów i seriali, ale także aranżacje utworów dla znanych artystów. „Widzę dźwięki” – to zdanie z jednej strony najlepiej podsumowuje wywiad z artystą, a z drugiej stanowi najlepsze zaproszenie do lektury.

Nowy numer „Mercedes-Benz me” relacjonuje też pierwszą edycję gdańskiego festiwalu Inside Seaside, projektu realizowanego przez organizatorów Męskiego Grania przy współpracy z Mercedes-Benz. Listopadowe wydarzenie ściągnęło nad Bałtyk wielu cenionych artystów z Polski i zagranicy. Występom muzycznym towarzyszyły liczne atrakcje, w tym targi plakatu, kino festiwalowe, wywiady przeprowadzane przez dziennikarzy Radia 357, a także sekcja prezentująca możliwości nagłośnienia Burmester 4D z Dolby Atmos w najnowszej Klasie E. Impreza spotkała się ze znakomitym odbiorem – kolejna, przyszłoroczna edycja już w planach!

W sezonie letnim, jak co roku, Mercedes-Benz Polska organizował cykl wydarzeń EQ Tour, które pozwalały z bliska poznać możliwości zelektryfikowanych Mercedesów. Nowy numer magazynu zestawia najważniejsze fakty i mity dotyczące samochodów elektrycznych, rozprawiając się z wieloma stereotypami.

To tylko wybrane tematy poruszane w „Mercedes-Benz me”. Wielu Czytelników z pewnością zaciekawią wywiady z Steve'em Wozniakiem o autach na prąd oraz... z samym Mikołajem Kopernikiem. Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury. Polska edycja magazynu jest bezpłatnie dostępna w internecie, pod adresem:https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/brand/mercedes-me-magazine.html?new1112a. Zaś w wydaniu papierowym jest dostępna do zapoznania w strefach oczekiwania i recepcjach salonów Mercedes-Benz w Polsce.