Warszawa,
13
lutego
2023
|
13:45
Europe/Warsaw

Kolejny numer magazynu „Mercedes-Benz me” już w sieci i na papierze

Luksus szyty na miarę – oto motyw przewodni najnowszego numeru „Mercedes-Benz me”. Nowe wydanie magazynu zabiera czytelników do atelier Manufaktur w Sindelfingen, gdzie klienci mogą indywidualizować swoje Mercedesy w niespotykanej skali. Andrzej Bargiel, słynny skialpinista, w wywiadzie szczerze opowiada o zimowej eksploatacji elektrycznej limuzyny EQE, a Ola Källenius, prezes zarządu Mercedes-Benz AG, rysuje wizję Mercedesa (niedalekiej) przyszłości. Jest też gratka dla fanów AMG: współzałożyciel kultowej marki, Hans Werner Aufrecht, spotyka się ze słynnym kierowcą wyścigowym Berndem Schneiderem.

Pogoń za indywidualizmem sprawia, że zarówno w świecie krawiectwa, jak i w motoryzacji personalizacja nabiera dziś szczególnego znaczenia. Trend ten koresponduje zresztą ze zrównoważonym rozwojem, bowiem często pozwala tworzyć rzeczy autentycznie ponadczasowe. Właśnie takie są samochody Mercedes-Benz sygnowane przez Manufaktur – to specjalny program indywidualizacji, który oferuje klientom niestandardową paletę lakierów, tapicerek i elementów wykończenia. W pracowni w Sindelfingen, metodami szlachetnego, ręcznego rzemiosła, powstają prawdziwe unikaty, które najpełniej wyrażają charakter swojego właściciela. Jakie możliwości oferuje program Manufaktur – o tym w najnowszym numerze „Mercedes-Benz me”.

Nie tylko zwolenników, ale i sceptyków elektromobilności mają szansę zainteresować wywiady z Andrzejem Bargielem oraz Olą Källeniusem. Ceniony polski skialpnista za kierownicą aut elektrycznych pokonał już ponad 100 tys. km. Tym razem dzieli się wrażeniami z zimowej eksploatacji nowej limuzyny biznesowej EQE. Przy okazji doradza, na które opcje warto zdecydować się przy konfiguracji elektrycznego Mercedesa. Ola Källenius, prezes zarządu Mercedes-Benz AG, w szczerej rozmowie odnosi się do wyzwań związanych z elektromobilnością, takich jak dostępność surowców, komentuje kwestię paliw syntetycznych i opowiada o bliższej i dalszej przyszłości firmy.

Symbolem samochodów robionych na miarę od 55 lat są też maszyny ze znaczkiem AMG. Nowy numer magazynu relacjonuje wyjątkowe spotkanie współzałożyciela firmy, Hansa Wernera Aufrechta, od którego nazwiska pochodzi litera A w nazwie marki, oraz mistrza DTM Bernda Schneidera, który prywatnie jeździ jednym z najatrakcyjniejszych youngtimerów Mercedesa – modelem SLK pierwszej generacji.

Nowy numer przybliża także szczegóły przyszłej inwestycji Mercedesa w Jaworze, gdzie powstanie fabryka elektrycznych aut dostawczych z gwiazdą. Sekcja podróżnicza opowiada o społeczności miłośników Mercedes-Benz w Bogocie, stolicy Kolumbii – a nie brakuje tam fantastycznych klasyków, które prezentują liczne zdjęcia dołączone do reportażu.

Z jednej strony przyszłość mobilności, z drugiej – stałe miejsce dla historycznych modeli z gwiazdą. Najnowsze wydanie „Mercedes-Benz me” tradycyjnie kompleksowo przybliża świat Mercedesa. Polska edycja magazynu poza wydaniem papierowym jest bezpłatnie dostępna w internecie, pod adresem https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/the-brand/news-and-events/mercedes-me-magazine.html.