Warszawa,
15
czerwca
2022
|
14:13
Europe/Warsaw

Letnie wydanie magazynu „Mercedes me” pod znakiem rocznic trójramiennej gwiazdy

W najnowszym numerze magazynu „Mercedes me” – wielkie świętowanie. Mercedes-Benz Polska (MBPL) obchodzi właśnie swoje 25-lecie, a Klub Zabytkowych Mercedesów Polska świętuje 20 lat zlotów StarDrive. To nie wszystko: równocześnie 20. urodziny obchodzi magazyn „Mercedes-Benz Classic”. Ale nowe wydanie wybiega też w przyszłość. Najbliższe perspektywy Mercedesa przybliża Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes MBPL, a o wyścigach jutra opowiada Toto Wolff, szef ekipy F1 Mercedes-AMG Petronas, który udzielił wywiadu podczas swojej wizyty w Polsce.

Letnie wydanie magazynu „Mercedes me” pod znakiem rocznic trójramiennej gwiazdy

Głównym tematem nowego wydania „Mercedes me” jest 25-lecie Mercedes-Benz Polska (MBPL). Z tej okazji magazyn publikuje rozmowę z Wolfgangiem Bremmem von Kleinsorgenem, prezesem MBPL, który opowiada o przyszłości luksusu oraz pozycji Mercedesa w Polsce, a także o swoim zamiłowaniu do kabrioletów.

25. urodziny Mercedes-Benz Polska stały się znakomitą okazją do zaprezentowania osiągnięć marki w ostatnim ćwierćwieczu oraz przybliżenia jej historii. Nie tylko miłośników architektury ucieszy materiał o stołecznych siedzibach Mercedesa: począwszy od Domu Bez Kantów na Krakowskim Przedmieściu, przez Wieżowiec Ilmetu, aż po obecną centralę przy ulicy Gottlieba Daimlera.

Niedawno do Polski przyjechał Toto Wolff, który razem z żoną Susie odwiedził warszawskie centrum pomocy uchodźcom. Przy okazji szef ekipy Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas udzielił magazynowi „Mercedes me” wywiadu, w którym m.in. nakreślił przyszłość królowej sportów motorowych. Nie zabrakło też wątków prywatnych – okazało się, że Toto Wolff świetnie mówi po polsku!

Cykl rozmów w polskiej części magazynu uzupełnia wywiad z Andrzejem Bargielem. Słynny skialpinista opowiedział o codziennej eksploatacji aut elektrycznych i hybryd plug-in z gwiazdą – jako ambasador Mercedesa przejechał nimi już ponad 100 tys. km. Z kolei o działalności Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska oraz o jubileuszowym, 20. zlocie Star Drive, który lada dzień odbędzie się w Toruniu, mówią była i obecny prezes klubu: Małgorzata Przebindowska oraz Łukasz Twardoch.

Na fanów klasycznych gwiazd czeka zresztą znacznie obszerniejsza lektura, poświęcona 20-leciu magazynu „Mercedes-Benz Classic”, który jednoczy społeczność miłośników historycznych modeli producenta luksusowych aut ze Stuttgartu. Z tej okazji właściciele zabytkowych Mercedesów przedstawiają swoje samochody i ich pasjonujące historie – bo to dla nich nie tylko środki transportu, lecz styl życia.

Jest też coś dla miłośników podróży, tych bliskich i tych dalekich. Alexandra i Max przekształcili swojego Sprintera w wehikuł przygód i wyruszyli w podróż przez Europę oraz północną Afrykę. W ciągu roku przejechali 40 tys. km i przekroczyli granice wielu państw. Za dwudziestą czekał na nich kraj, o którego istnieniu nie mieli pojęcia.

Na koniec – poradnik dla tych, którzy rozważają zakup używanej Klasy G, oraz gratka dla fanów rodziny Klasy S, czyli wywiad z Frankem Knothem i Peterem Pfeifferem. Obaj odpowiadali m.in. za budowę luksusowego coupé CL z serii C 216. A ponieważ jeden jest inżynierem, drugi projektantem, trudno o lepszy duet do rozmowy o przenikaniu się techniki z designem.

„Mercedes me” to firmowe czasopismo Mercedesa, które w polskiej edycji ukazuje się już od ponad 20 lat. Tytuł należy do najbardziej cenionych publikacji typu custom publishing i nie stanowi jedynie przedruku – jego osią tematyczną są lokalne treści oraz historie tworzone przez polskich dziennikarzy. To obszerna lektura nie tylko dla miłośników trójramiennej gwiazdy. Poza sylwetkami nowych i klasycznych modeli oraz informacjami z życia firmy pojawiają się tu artykuły na temat szeroko pojętego lifestyle'u, od mody i sztuki aż po podróże i kulinaria.

Magazyn dostępny do pobrania w formacie PDF.