Warszawa,
26
sierpnia
2022
|
12:33
Europe/Warsaw

Limitowana kolekcja butów „Santoni dla AMG” z okazji 55-lecia Mercedes-AMG

Aby uczcić 55. rocznicę Mercedes-AMG, włoski producent obuwia i akcesoriów skórzanych Santoni prezentuje ekskluzywną kolekcję kapsułową. W ramach limitowanej edycji na rynek trafią po trzy modele butów dla kobiet i mężczyzn, a każdy powstanie w liczbie 55 par. Wszystkie noszą logo „55 years”, dla uczczenia 55. urodzin Mercedes-AMG. Typowa dla AMG kolorystyka z odcieniami czerni, szarości, bieli i czerwieni oraz umieszczone w widocznym miejscu logo AMG podkreślają bliskie powiązania z marką samochodów sportowych i wyczynowych Mercedes-Benz Group AG.

Kolekcja „Santoni dla AMG” łączy świat sportowego luksusu Mercedes-AMG z doświadczeniem Santoni w zakresie rzemiosła i wzornictwa. „Mercedes-AMG i Santoni już od wielu lat prowadzą ścisłą współpracę, która rozpoczęła się od zatwierdzonych przez FIA butów do motorsportu oraz stylowych butów na co dzień. Ekskluzywna kolekcja obuwia stworzona z okazji naszych 55. urodzin łączy najwyższej klasy sportowy design ze stylowym luksusem i jakością typową dla szlachetnego rzemiosła. To wszystko idealnie pasuje do tej wyjątkowej okazji” – powiedział Philipp Schiemer, dyrektor generalny Mercedes-AMG GmbH.

W ekskluzywnej edycji „55 years” dla kobiet i mężczyzn szczególną uwagę zwraca model unisex o nazwie Raceboxer, z wysoką cholewką i sznurowadłami, który łączy w sobie elementy sportowego obuwia dla bokserów oraz dla kierowców wyścigowych, i jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych. „Buty Raceboxer na nowo interpretują pierwszy model „Santoni for AMG”, który opracowaliśmy w 2007 r. Zaprojektowaliśmy je specjalnie z okazji 55. rocznicy Mercedes-AMG. To buty, które interpretują lifestyle oraz luksus w bardzo sportowy i wyrazisty sposób, a jednocześnie mają certyfikat FIA do profesjonalnych zastosowań wyścigowych” – powiedział Giuseppe Santoni, dyrektor generalny firmy Santoni.

Dystrybucja za pośrednictwem Santoni Online Boutique

Także sznurowane tenisówki w trzech wersjach kolorystycznych oraz buty za kostkę stanowią hołd dla wieloletniej współpracy Mercedes-AMG i Santoni oraz 55. rocznicy AMG. Zaskakujący, odważny design w połączeniu z doskonałym kunsztem wykonania sprawiają, że limitowane modele mogą być bardzo pożądane wśród kolekcjonerów. Są one dystrybuowane wyłącznie za pośrednictwem internetowego butiku Santoni Online Boutique.

Santoni rozpoczęło swoja działalność w 1975 r. w Corridonie, w sercu szewskiej dzielnicy regionu Marche we Włoszech. Andrea Santoni, założyciel firmy, ciężko pracował, aby uprzemysłowić proces rzemieślniczy przy zachowaniu nienagannej jakości i prowadził badania nad najlepszymi materiałami oraz metodami produkcji. To, co pierwotnie było atelier obuwia z najwyższej półki, w ciągu 40 lat stało się jednym z wiodących graczy na światowym rynku dóbr luksusowych. Dziś na czele firmy stoi Giuseppe Santoni, który łączy zamiłowanie ojca do najwyższej klasy rzemiosła z wizją globalnej, innowacyjnej i wieloaspektowej marki.