Warszawa,
31
marca
2023
|
11:50
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz MB Motors na Poznań Motor Show 2023: fascynujące samochody z gwiazdą

W najbliższy weekend odbędzie się wielkie święto entuzjastów motoryzacji – targi Poznań Motor Show. Mercedes-Benz MB Motors, lokalny dealer producenta spod znaku trójramiennej gwiazdy, pokaże tam szereg fascynujących maszyn ze świata wysokich osiągów, luksusu i elektromobilności, a wśród nich AMG GT 4 door 63 S E Performance, kultowa Klasa G oraz przedstawiciel topowej linii modeli elektrycznych – EQS SUV. Nie zabraknie też zupełnie nowego wydania bestsellerowego SUV-a GLC.

Targi Poznań Motor Show 2023 trwają od 30 marca do 2 kwietnia i należą do największych tego rodzaju imprez w naszej części Europy. Każdego roku hale Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedzają dziesiątki tysięcy zwiedzających – zarówno fani motoryzacji, jak i osoby, które zastanawiają się nad zakupem auta. To wyjątkowa okazja, by z bliska zobaczyć najbardziej wyjątkowe samochody świata, ale organizatorzy przygotowali też szereg innych atrakcji, m.in. spotkania ze znanymi sportowcami czy pokazy widowiskowej jazdy. Na uczestników poza strefami samochodowymi i motocyklowymi czekają również sekcje caravaningu oraz detailingu.

Producent spod znaku trójramiennej gwiazdy będzie reprezentowany na stoisku autoryzowanego dealera marki – MB Motors, który na powierzchni blisko 500 metrów kwadratowych pokaże aż osiem modeli z gamy Mercedes-Benz, Mercedes-AMG oraz Mercedes-EQ. Będą wśród nich 585-konny Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, czyli nowe wcielenie kultowego roadstera SL, po raz pierwszy zbudowane przez projektantów i inżynierów AMG, a także Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe 63 S E Performance z hybrydowym napędem plug-in o mocy 843 KM, zdolny przyspieszyć do 100 km/h w 2,9 s. Nie zabraknie legendarnej Klasy G, także w wydaniu AMG, oraz niezmiennie cenionej Klasy S. Obok pojawi się bestsellerowy SUV z gwiazdą – nowy GLC. Poza tym na gości czekają najnowsze modele Mercedes-EQ w 100% na prąd, w tym biznesowa limuzyna o wysokich osiągach Mercedes-AMG EQE 43 oraz topowy EQE SUV 580.

Na stoisku będzie można zapoznać się także z firmowymi akcesoriami, obejrzeć motocykl żużlowy partnera MB Motors – PSŻ Poznań, a nawet przenieść się do świata wirtualnej rzeczywistości Mercedesa – korzystając z okularów VR i oglądając specjalnie przygotowany film.

„Chcemy pokazać dwa światy budzące emocje – wszak samochody to emocje, a cóż budzi więcej emocji niż moc ukryta pod maską aut AMG oraz ta, która ma swoje źródło w baterii samochodu elektrycznego? Jako poznański diler zostaliśmy po raz kolejny zaproszeni do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu i z radością z niego skorzystaliśmy. To świetna okazja do zaprezentowania naszych samochodów, a Motor Show to święto motoryzacji, dlatego pokazujemy to, co mamy najlepszego, i to, co w niektórych przypadkach (EQS SUV, GLC) jest stosunkowo nowe i rzadko jeszcze spotykane na naszych ulicach. Chcemy wykorzystać tę okazję do przybliżenia fanom motoryzacji zarówno portfolio marki, jak i nas jako lokalnego dilera. Dzięki współpracy z naszymi partnerami,  jak AMG Driving Academy czy PSŻ Poznań, nasze stoisko staje się jeszcze ciekawsze i bardziej atrakcyjne. Wizyta naszego ambasadora – Bartosza Bosackiego, czyli legendy poznańskiego Lecha i byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej – dodatkowo podkreśla naszą »poznańskość«” – powiedział Remigiusz Świątek, Dyrektor Zarządzający Oddziału MB Motors Poznań.

Stoisko MB Motors podczas Poznań Motor Show 2023 odzwierciedla strategię Mercedes-Benz. Producent chce dostarczać najbardziej pożądane samochody świata, koncentrując się na autach marzeń i rozwoju swoich luksusowych submarek: Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach oraz Klasy G. Równocześnie marka intensyfikuje swoją transformację w kierunku przejścia na napędy całkowicie elektryczne – już dziś dysponuje kompletną gamą dziewięciu w pełni elektrycznych modeli Mercedes-EQ, w tym innowacyjnymi limuzynami EQE i EQS oraz ich wszechstronnymi odpowiednikami: EQE SUV oraz EQS SUV.

Stoisko Mercedes-Benz MB Motors można odwiedzić w pawilonie nr 6. Targi Poznań Motor Show 2023 dla zwiedzających są otwarte od piątku 31 marca do niedzieli 2 kwietnia, codziennie w godz. 10:00-18:00. Ceny biletów i dodatkowe informacje znajdują się pod adresem https://motorshow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/bilety/ceny-biletow/. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu.