Warszawa/Gdynia,
06
sierpnia
2021
|
10:29
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz oficjalnym samochodem zawodów Enea IRONMAN Gdynia

W najbliższy weekend (6-8 sierpnia 2021 r.) w Gdyni odbywa się święto triatlonu – Enea IRONMAN Gdynia. Kulminacyjnym dniem imprezy będzie niedziela 8 sierpnia, kiedy wystartuje dziewiąta edycja zawodów triatlonowych organizowanych w Gdyni. Zawody wspierają lokalnie bezemisyjne Mercedesy – modele z hybrydowym napędem plug-in oraz w 100% elektryczne Mercedesy-EQ. Triatlonistów na trasie Enea IRONMAN Gdynia poprowadzi Mercedes EQC – SUV na prąd z napędem obu osi o mocy 408 KM, dysponujący ponad 400-kilometrowym zasięgiem.

Enea IRONMAN Gdynia to jedne z najważniejszych zawodów triatlonowych w naszej części Europy – wspaniały pokaz wytrwałości uczestników i ich walki z własnymi ograniczeniami Tegoroczne hasło zawodów spod szyldu IRONMAN organizowanych w Polsce brzmi „Rok przełamywania barier” – przede wszystkim barier, z jakimi zmagają się triatloniści wśród których są osoby z różnym stażem i w różnym wieku, w tym osoby z niepełnosprawnościami – Mówimy tu o wszystkich barierach, także o tych, z którymi muszą się zmagać nasi zawodnicy. Uczestnicy naszych zawodów mogą być inspiracją dla wszystkich. Pokazują, że tak naprawdę nie ma barier nie do pokonania i ograniczenia są tylko w naszej głowie. Z wielkim utęsknieniem czekaliśmy na powrót imprez sportowych z udziałem publiczności – powiedział Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

Na kibiców, miłośników i amatorów triatlonu oraz zawodowych sportowców czeka w Gdyni szereg atrakcji, w tym strefa EXPO, gdzie można zobaczyć najnowsze kolekcje sprzętu triatlonowego i poznać oferty sklepów sportowych. Już w sobotę kibice zobaczą triatlonistów przemierzających ulice Gdyni. Będą to sportowcy startujący w Sprint Triathlon Gdynia – najkrótszej rywalizacji, na którą składa się 750 m pływania, 20 km trasy kolarskiej oraz 5 km biegu.

Kulminacyjnym punktem 9. edycji dorocznego święta triatlonu w Gdyni jest niedziela. Pierwsi zawodnicy przystąpią do rywalizacji bladym świtem. Na najdłuższym dystansie do pokonania będzie: 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz 42,2 km trasy biegowej. Zmagania uczestników Enea IRONMAN Gdynia potrwają do godz. 23:30, kiedy na mecie, na Plaży Miejskiej w Gdyni, spodziewany jest ostatni zawodnik.

Podobnie jak przed rokiem uczestników imprezy wspiera Mercedes-Benz Polska. Na znak rozwoju elektromobilności na trasie rywalizacji pojawią się Mercedesy z hybrydowym napędem plug-in oraz zasilaniem w 100% elektrycznym. Hybrydy plug-in będą reprezentować: GLC 300 e Coupe, Klasa A 250 e w wersjach hatchback i Limuzyna, CLA 250 e oraz Klasa E 300 de,. Każda z nich oferuje kilkadziesiąt kilometrów zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym, dzięki czemu w warunkach codziennej eksploatacji – np. podczas dojazdów do pracy – może być eksploatowana wyłącznie „na prądzie”.

Oficjalnym samochodem zawodów Enea IRONMAN Gdynia będzie Mercedes EQC – komfortowy, elektryczny SUV z napędem obu osi o mocy 408 KM i ponad 400-kilometrowym zasięgiem, który w niedzielę poprowadzi triatlonistów na pełnym dystansie IRONMAN.

Dodatkowo, w strefie EXPO na odwiedzających czeka gama elektrycznych Mercedesów: EQA, EQC oraz EQV. Doradcy Mercedes-EQ pomogą zapoznać się ze wszystkimi nowinkami i realiami użytkowania tych samochodów, a przy okazji – w przerwie od zmagań albo kibicowania – zaoferują pyszną kawę.