Warszawa,
11
stycznia
2023
|
12:18
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Polska podsumowuje sezon wydarzeń z serii Dream Cars

W rozbudowanej ofercie wydarzeń i szkoleń dla polskich klientów oraz potencjalnych nabywców Mercedes-Benz szczególne miejsce zajmują eventy z serii Dream Cars. Ich bohaterami są samochody marzeń – czyli najbardziej pożądane i fascynujące modele Mercedes-Maybach oraz Mercedes-AMG. Dla uczestników to niespotykana okazja, by w swobodnych, kameralnych warunkach poznać świat najbardziej luksusowych i najszybszych modeli z gwiazdą. W tym roku do dyspozycji gości były zarówno modele spalinowe, jak i całkowicie elektryczne. W ramach jazd testowych osiem udostępnionych samochodów pokonało łącznie około 45 tysięcy kilometrów.

W tym roku imprezy z serii Dream Cars odbywały się dla klientów kilkunastu polskich salonów Mercedesa. Ich główną ideą jest przybliżenie uczestnikom filozofii i oferty Mercedes-Maybach oraz Mercedes-AMG, a także okazja do odbycia jazd testowych autami tych marek. Z uwagi na ekskluzywny charakter i ograniczoną dostępność poszczególnych modeli dealerzy nie zawsze oferują taką możliwość.

Eventy Dream Cars mają sprawdzoną formułę, znaną z innych szkoleń Mercedes-Benz Polska. Ich goście tworzą kameralne grupy, które pozwalają jeszcze pełniej uczestniczyć w wydarzeniu. Program rozpoczyna się od części teoretycznej – eksperci Mercedes-Maybach i Mercedes-AMG przybliżają pasjonujące wątki z historii obu marek, ich bogate dziedzictwo oraz innowacyjne technologie, które nierzadko torują drogę dla nowych rozwiązań, później powszechnie stosowanych w całym przemyśle motoryzacyjnym.

Następnie czas na część praktyczną – uczestnicy mogą w komfortowych warunkach zapoznać się z samochodami marzeń Mercedesa i odbyć nimi jazdy testowe specjalnie wytyczonymi, malowniczymi trasami. Do ich dyspozycji przez cały czas pozostają wyspecjalizowani doradcy, gotowi odpowiadać na wszelkie pytania i prezentować działanie najciekawszych funkcji, takich jak nagłośnienie Burmester 4D w limuzynie Mercedes-Maybach Klasy S (31 głośników!) czy zaawansowana parametryzacja podzespołów, jaką oferuje Mercedes-AMG GT 63 S E-Performance z potężnym hybrydowym napędem plug-in o mocy 843 koni mechanicznych.

Kameralne spotkanie z topowymi modelami z gwiazdą pozwala docenić kunszt ich wykonania, w tym detale wykończone metodami najwyższej klasy rzemiosła, a także bogatą ofertę personalizacji. Ta ostatnia obejmuje lakiery oraz dodatki z gamy Manufaktur, dostępne zarówno dla modeli Mercedes-Maybach, jak i Mercedes-AMG.

Wśród modeli, które zaoferowano uczestnikom, były między innymi: Mercedes-Maybach S 680 z majestatycznym silnikiem V12 (cena 1 324 600 zł), Mercedes-Maybach GLS 600 (1 177 500 zł), Mercedes-AMG GT 63 S E-Performance (1 144 000 zł) czy najnowszy roadster Mercedes-AMG SL 63 za 1 123 200 zł. Nie zabrakło także kultowej, cenionej przez polskich klientów Klasy G 63 od AMG oraz w pełni elektrycznych modeli Mercedes-AMG: EQS 53 i EQE 43.

„Naprawdę świetnie się bawiłem! Oczywiście spodziewałem się motoryzacyjnych wrażeń najwyższych lotów, ale móc doświadczyć tych wszystkich samochodów razem, podczas jednej imprezy – coś niesamowitego! Bardzo pomagają też eksperci, którzy zwracają uwagę na wyrafinowane detale, tworzące obraz jakości Maybacha oraz AMG. No i nie spodziewałem się, że poznam tutaj takich fajnych ludzi, nietuzinkowych pasjonatów motoryzacji” – powiedział jeden z uczestników eventu.

Wydarzenia z serii Dream Cars będą odbywać się także w przyszłym sezonie 2023. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać u dealerów Mercedes-Benz.