Warszawa/Gdańsk,
24
maja
2023
|
15:19
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz przybliża elektromobilność i samochodową sztuczną inteligencję podczas konferencji technologicznej Infoshare 2023 w Gdańsku

W dniach 24 i 25 maja w Gdańsku odbywa się kolejna edycja konferencji technologicznej Infoshare. To największe takie wydarzenie w naszej części Europy. Eksperci z całego świata na 9 scenach dzielą się wiedzą i doświadczeniem na temat trendów technologicznych oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie i wyzwań etycznych związanych z jej rozwojem. Infoshare to także platforma kontaktów dla specjalistów IT, menedżerów, startupów oraz fanów technologii. Po raz kolejny partnerem konferencji jest Mercedes-Benz, który prezentuje uczestnikom luksusowego SUV-a w 100% na prąd – model EQS SUV, przybliżając zastosowane w nim innowacje, w tym oprogramowanie uczące się zwyczajów użytkownika.

Infoshare – największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcona biznesowi, nowym technologiom i startupom – odbywa się już po raz siedemnasty. W dniach 24 i 25 maja w Gdańsku na 9 scenach tematycznych wystąpi łącznie blisko 200 prelegentów z całego świata, którzy poruszą kwestie związane m.in. z nowinkami technologicznymi, innowacjami ze świata biznesu i trendami w świecie marketingu. Jednym z kluczowych tematów będzie sztuczna inteligencja. Tegoroczna edycja skupi się również na inwestowaniu, sposobach zwiększania sprzedaży oraz najciekawszych wdrożeniach wiodących koncernów.

Jako ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem, Infoshare 2023 jest też miejscem spotkań, inspiracji oraz przestrzenią do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Organizatorzy spodziewają się, że łącznie w wydarzeniu weźmie udział około 7 tysięcy osób. Czekają na nich m.in. 6 integracyjnych wydarzeń towarzyszących oraz strefa targowa ze stoiskami firm IT i obiecujących startupów, dla których udział w konferencji może być szansą na pozyskanie inwestorów. Podczas Infoshare 2023 ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu Startup Contest, na których czeka nagroda pieniężna i udział w programie akceleracyjnym.

Do grona partnerów Infoshare 2023 jak co roku należy Mercedes-Benz. Producent luksusowych samochodów ze Stuttgartu przybliża uczestnikom swoją strategię transformacji w kierunku elektromobilności oraz specjalizacji w samochodowym oprogramowaniu, które staje się kluczową dźwignią w rozwoju aut przyszłości. Najnowsze innowacje ucieleśnia prezentowany podczas konferencji EQS SUV, sygnowany przez submarkę modeli elektrycznych Mercedes-EQ. Wydajny napęd w połączeniu z dopracowaną aerodynamiką sprawia, że ten luksusowy SUV na prąd dysponuje nawet 632 km zasięgu w realistycznym mieszanym cyklu WLTP. Zapewnia przy tym typowy dla Mercedesa, kojący komfort na dalekich trasach. Marka spod znaku gwiazdy oferuje swoim klientom nie tylko kompleksową gamę aut elektrycznych, ale cały ekosystem, dzięki któremu użytkowanie takiego pojazdu jest wygodne i intuicyjne. Składają się na niego m.in. inteligentna nawigacja, która planuje podróż z uwzględnieniem ładowania, odpowiednio przygotowuje akumulator do tego procesu i może podawać zajętość ładowarki, oraz karta Mercedes me Charge, zapewniająca dostęp do stacji różnych operatorów bez konieczności osobnej rejestracji. Ponadto EQS SUV oferuje hiperekran MBUX Hyperscreen z dodatkowym wyświetlaczem dla pasażera oraz systemem operacyjnym MBUX, który uczy się zwyczajów użytkownika – z korzyścią dla łatwości obsługi. Skróty do często używanych funkcji są tu bowiem generowane w głównym widoku (tzw. warstwa zerowa), na podstawie wcześniejszych zachowań. Dzięki temu nie trzeba ich szukać w dodatkowych menu.

Podczas INFOSHARE na zewnętrznym stoisku Mercedes-Benz BMG Goworowski będzie można również przetestować modele elektryczne z gamy EQ: EQA, EQE oraz EQS SUV.

Konferencja Infoshare 2023 w formule stacjonarnej odbywa się w dniach 24-25 maja w AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Wciąż można rejestrować się do udziału w prelekcjach, także online. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://infoshare.pl/conference/.