Warszawa,
02
czerwca
2023
|
15:38
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz z tytułem Marka Godna Zaufania, szereg nagród dla nowego GLC

Mercedes-Benz cieszy się uznaniem klientów, entuzjastów i specjalistów. W ostatnim czasie producent luksusowych samochodów otrzymał szereg nagród i wyróżnień – a większość z nich przyznano drogą plebiscytu, na podstawie głosów odbiorców. Marka spod znaku trójramiennej gwiazdy została uhonorowana między innymi tytułem Marka Godna Zaufania, przyznawanym przez polskich przedsiębiorców. Czytelnicy i internauci popularnych mediów oraz eksperci docenili również nową generację modelu GLC, lidera sprzedaży Mercedes-Benz w Polsce i na świecie.

Nagrody przyznawane na podstawie wyników głosowań mają dla Mercedes-Benz szczególną wartość, potwierdzają bowiem mocną pozycję marki i jej modeli nie tylko w oczach specjalistów, ale również klientów, potencjalnych nabywców oraz entuzjastów motoryzacji. W ostatnim czasie producent luksusowych samochodów ze Stuttgartu otrzymał tytuł Marki Godnej Zaufania, kwalifikując się do grona 25 marek, które cieszą się największym zaufaniem wśród polskich przedsiębiorców. Badanie Marka Godna Zaufania, w tym roku realizowane już po raz ósmy, to inicjatywa wydawcy miesięcznika „My Company Polska” prowadzona przy współpracy z Instytutem Badawczym Kantar Polska. Jego głównym celem było poznanie opinii przedsiębiorców na temat najlepszych marek, produktów i usług skierowanych do biznesu oraz wskazanie tych, którym ankietowani najbardziej ufają.

W badaniu brali udział czytelnicy miesięcznika „My Company Polska”, uczestnicy szkoleń i konferencji, przedstawiciele kadry zarządzającej, specjaliści i właściciele firm. Proszono ich, aby spontanicznie wymienili markę, której najbardziej ufają. Tegoroczna edycja bazowała na zupełnie nowych kategoriach – w każdej z nich można było wskazać tylko jedną markę.

Mercedes-Benz zatriumfował w kategorii „Elektryzująca flota, czyli samochód elektryczny lub hybrydowy, który najlepiej sprawdza się w firmie”. Producenta spod znaku gwiazdy wskazało 37%.

Równocześnie szereg cennych nagród i wyróżnień zdobył nowy GLC. Kontynuuje on historię sukcesu swojego poprzednika, który od kilku lat jest najchętniej wybieranym modelem Mercedes-Benz, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nowa odsłona bestsellerowego SUV-a została udoskonalona na wszystkich polach: jest przestronniejsza (urósł także bagażnik), bardziej aerodynamiczna i efektywniejsza – występuje wyłącznie z napędami hybrydowymi (miękkie hybrydy i PHEV-y). Otrzymała też wydajniejszy napęd 4MATIC, seryjny we wszystkich wersjach silnikowych. Wszechstronne kompetencje nowego GLC uzupełnia typowy dla Mercedesa komfort na dalekich trasach, który łączy się z dynamicznym prowadzeniem i ponadprzeciętnymi zdolnościami terenowymi. Najnowsza generacja wyróżnia się w swojej klasie licznymi innowacjami, takimi jak skrętna tylna oś, matrycowe reflektory DIGITAL LIGHT, system kontroli jakości powietrza, inteligentna obsługa głosowa możliwością prowadzenia dialogu i zdolnością uczenia się zwyczajów użytkownika czy zaawansowane systemy wspierające aktywne bezpieczeństwo.

Listę nagród i wyróżnień dla nowego GLC otwiera pierwsze miejsce w kategorii „Auto hybrydowe” plebiscytu Auto Lider 2023, organizowanego przez najpoczytniejsze magazyny motoryzacyjne w Polsce – „Motor” oraz „Auto Moto”, a także na łamach serwisu internetowego magazynauto.pl. Łącznie zebrano w nim ponad 100 000 głosów Czytelników i internautów, którzy uznali Mercedesa GLC 400 e najlepszym samochodem hybrydowym.

Niemal 50 tysięcy głosów oddano w internetowym plebiscycie Moto Awards 2022 magazynu „Auto Świat”. Nowy GLC okazał się bezapelacyjnie najlepszym modelem w obleganej kategorii SUV-ów i crossoverów klasy średniej.

Kolejna statuetka przypadła GLC w plebiscycie Samochód Roku Wirtualnej Polski 2023. W tym przypadku najlepsze modele wybierali dziennikarze wiodących portali motoryzacyjnych –autokultu oraz autocentrum. Nowa generacja cenionego SUV-a pokonała zgłoszonych kandydatów w kategorii aut rodzinnych. Jak napisali organizatorzy, wybór Rodzinnego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2023 nie był łatwy, jednak: „GLC niemal na każdym kroku potwierdza swoje rodzinne przeznaczenie. Od przestrzeni dla pasażerów zarówno z przodu, jak i z tyłu zaczynając, przez mnogość schowków i ergonomię przechodząc, a na wielkim 620-litrowym bagażniku kończąc. Nie bez znaczenia jest tutaj także sama wygoda jazdy, a do jego zalet można także zaliczyć bogatą ofertę silników. Ta obejmuje nie tylko diesle pozwalające na dalekie podróże bez częstych wizyt na stacji, 
ale także hybrydę plug-in. Wszystko wieńczy konkurencyjna cena, także względem niżej pozycjonowanych aut”.