Warszawa,
03
sierpnia
2023
|
11:09
Europe/Warsaw

Mercedes wspiera festiwal filmowy Dwa Brzegi

W Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą trwa siedemnasta edycja uznanego Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące ważne film z Polski i zagranicy. Jako partner generalny festiwal wspiera dealer Mercedes-Benz Nobile Motors, który użycza organizatorom flotę elektrycznych i hybrydowych Mercedesów, odpowiadając za zaplecze logistyczne imprezy. Dla publiczności to okazja do poznania oferty innowacyjnych modeli Mercedes-Benz na prąd, na czele z najnowszym wszechstronnym SUV-em klasy średniej – EQE SUV. Dodatkową atrakcją jest konkurs filmowy „Mercedes i Ja”, organizowany z myślą o miłośnikach kina oraz marki spod znaku trójramiennej gwiazdy. Do wygrania cenne nagrody. A każdą projekcję poprzedza specjalny film promujący współpracę dealera MB Nobile Motors jako partnera generalnego festiwalu, który prezentuje też uroki nadwiślańskich lokalizacji wydarzenia.

Kultowe obrazy, oryginalni reżyserzy, najlepsze produkcje sezonu, konkurs krótkich metraży oraz wydarzenia z  innych dziedzin sztuki – oto Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w skrócie. Od pierwszej edycji wydarzenia, czyli od 2007 r., krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem jest tu łączenie twórcy z odbiorcą. To projekt artystyczny, który odwraca się na masowego kina i jest adresowany do koneserów. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z renomowanymi artystami i debiutantami.

BNP Paribas Dwa Brzegi prezentuje cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego oraz obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii. Przy okazji odbywają się też spektakle teatralne, wystawy i koncerty. Dotychczasowe edycje festiwalu spotkały się z dużym zainteresowanie publiczności i mediów. Tym, co wyróżnia go na tle podobnych przedsięwzięć, jest konfrontacja różnych dziedzin sztuki i umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców z artystami: czerwony dywan zastępuje tu kawiarnia festiwalowa, w której każdy może spotkać swojego mistrza. Ważnym elementem programu jest bezpośredni kontakt widza z kinem: spotkanie z reżyserem, aktorką, niespieszna rozmowa, refleksja wywołana projekcją.

Ideą Festiwalu jest poszerzanie polskiej oferty filmowej. Dzięki współpracy z innymi festiwalami realizowane są tu pokazy filmów nagrodzonych w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian, Rotterdamie. Na festiwalu prezentowane są także produkcje, które nie znajdą się w repertuarze polskich kin. Dyrektorką Artystyczną BNP Paribas Dwa Brzegi jest Grażyna Torbicka – autorka licznych programów i reportaży o tematyce filmowej, członkini Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Z festiwalem związana od pierwszej edycji.

Tegoroczna edycja BNP Paribas Dwa Brzegi potrwa do 6 sierpnia. Za obsługę logistyczną wydarzenia jako partner generalny odpowiada dealer Mercedes-Benz Nobile Motors, który oddaje do dyspozycji organizatorów, artystów i gości flotę samochodów Mercedesa z napędem hybrydowym plug-in oraz elektrycznych, zapewniając im komfortowe, bezpieczne warunki podróży – z naciskiem na cichą jazdę lokalnie bezemisyjną, bez użycia silnika spalinowego. W specjalnej strefie goście mogą odbyć jazdę testową wybranymi modelami, EQB, EQC oraz C300e. Dla publiczności to również okazja do poznania oferty innowacyjnych nowości, na czele z najnowszym wszechstronnym SUV-em klasy średniej na prąd – EQE SUV.

Elektryczne Mercedesy łączą relaksujące wrażenia z jazdy z wyjątkowo dużymi zasięgami. To m.in. zasługa wysokiej efektywności napędów, znakomitej aerodynamiki oraz pojemnego akumulatora z możliwością szybkiego ładowania praktycznie w całym zakresie napełnienia baterii. To nie wszystko: Mercedes-Benz oferuje użytkownikom swoich modeli na prąd kompleksowy ekosystem funkcji i usług, wykraczający poza sam samochód. Należy do niego inteligentna nawigacja, która automatycznie planuje trasę z wyznaczeniem ewentualnych postojów na ładowanie, uwzględniając m.in. aktualne natężenie ruchu i zajętość stacji, a także karta Mercedes me Charge, zapewniająca dostęp do stacji wiodących operatorów energii bez potrzeby osobnej rejestracji u każdego z nich.

Wspólnie z BNP Paribas Festiwal Dwa Brzegi dealer Nobile Motors organizuje konkurs „Mercedes i Ja”, który potrwa do 4 sierpnia. To propozycja dla miłośników kina i marki Mercedes-Benz. Uczestnicy mogą stworzyć maksymalnie 30-sekundowe dzieło filmowe w dowolnej technice: może to być film fabularny, animacja lub dokument, odpowiadający na hasło konkursowe „Mercedes i Ja”. By wziąć udział w konkursie, wystarczy opublikować materiał na Instagramie z odpowiednimi oznaczeniami. Każdy zgłoszony film jury oceni pod kątem aspektów artystycznych. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej https://dwabrzegi.pl/aktualnosci/konkurs-filmowy-mercedes-i-ja/.  

Wsparcie dealera  Mercedes-Benz  Nobile Motors w organizacji festiwalu akcentuje specjalny film promocyjny, który prezentuje uroki nadwiślańskich lokalizacji wydarzenia i jest wyświetlany przed każdą projekcją: https://fb.watch/m8X4LZ7k7y/.  

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie https://dwabrzegi.pl/.