Warszawa,
22
grudnia
2022
|
12:15
Europe/Warsaw

Moda spotyka się z e-sportem: Mercedes-Benz i SK Gaming przedstawiają limitowaną, kapsułową kolekcję stworzoną we współpracy z Saulem Nashem

· Mercedes-Benz, jako partner e-sportowego zespołu SK Gaming, podczas wydarzenia z okazji jego 25. urodzin zaprezentował limitowaną, kapsułową kolekcję odzieży i akcesoriów

· Za projekt kolekcji odpowiada brytyjski projektant mody i choreograf Saul Nash

Zamiłowanie do osiągów i nowatorskich rozwiązań oraz pasja – oto, co łączy odnoszących sukcesy sportowców i graczy z entuzjastami motoryzacji. Limitowana, kapsułowa kolekcja Mercedes-Benz i SK Gaming obejmuje funkcjonalną odzież sportową w modnym stylu: kurtkę oraz T-shirt z długim rękawem. Interakcję technologii i wydajności podkreśla kampania w mediach społecznościowych, która towarzyszy premierze kolekcji. Na zdjęciach i krótkich filmach w 100% elektryczny Mercedes-Benz EQE oraz sportowe występy tancerzy i członków SK Gaming tworzą wyrazistą symbiozę. Za projekt kolekcji odpowiada brytyjski projektant mody i choreograf Saul Nash.

Saul Nash jest projektantem mody, reżyserem ruchu i choreografem. Studiował sztuki performatywne oraz projektowanie męskiej odzieży, a swoje doświadczenie wykorzystuje w marce, którą założył w 2018 r. Jego kreacje przełamują granicę pomiędzy odzieżą męską i sportową – mają płynne wzornictwo łączące trendy ze sportową funkcjonalnością. Saul Nash oferuje modę stworzoną z myślą o nowoczesnej, aktywnej codzienności. To innowacyjne podejście sprawiło, że projektant został doceniony za swój talent. Otrzymał między innymi nagrodę imienia królowej Elżbiety II dla brytyjskiego wzornictwa, jako krajowy projektant roku.

Dwustronna sportowa kurtka przyciąga wzrok połączeniem czarnego nylonu z liliowo-niebieską wewnętrzną siatką, wykonaną z poliestru pochodzącego z recyklingu. Na piersi wyhaftowano logo Mercedes-Benz oraz SK Gaming w kontrastowych kolorach; symbole obu partnerów znalazły się również na plecach. Kolekcję uzupełnia czarny T-shirt z długim rękawem, również wykonany z poliestru pochodzącego z recyklingu oraz lycry, która zapewnia optymalne dopasowanie do ciała. Kolorowe wstawki z siatki po bokach i wewnątrz rękawów mają ten sam kolor, co wewnętrzna strona kurtki. Na piersi koszulkę zdobią logo Mercedes-Benz i SK Gaming. Sportową funkcjonalność podkreślają detale takie jak rękawy zakończone otworami na kciuki, krótki suwak przy wysoko zapinanym kołnierzu oraz przedłużony tył.

„Z okazji 25. urodzin składamy naszemu partnerowi – SK Gaming – serdeczne gratulacje. Nowe impulsy wzbogacają każdą współpracę, dlatego tym bardziej cieszymy się, że razem z Saulem Nashem ustanowiliśmy nowe połączenie pomiędzy światem mody i e-sportu. Chcielibyśmy, by ta ekskluzywna kolekcja przyciągnęła nie tylko fanów e-sportu, ale także naszych klientów i entuzjastów, którzy cenią sobie aktywny tryb życia, funkcjonalność na co dzień oraz nowoczesne wzornictwo” – powiedziała Julia Hofmann, dyrektor Mercedes-Benz AG ds. współpracy z markami.

„To zaszczyt współpracować z Mercedes-Benz i SK Gaming przy uczczeniu 25-lecia tego e-sportowego zespołu. Nasz projekt pozwolił stworzyć ekscytującą przestrzeń do odkrywania światów, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie muszą do siebie nie pasować. Ale na tym polega piękno gier – że wszystko jest tu możliwe, ponieważ istnieją nieskończone możliwości. Projektowanie odzieży przez pryzmat e-sportu, w połączeniu z wysmakowanym designem oraz znakomitym dziedzictwem Mercedes-Benz, było naprawdę inspirujące – zwłaszcza gdy wizualizowałem ją sobie w ruchu, który jest moim światem i światem sportowej odzieży. Pytanie brzmiało, jak poprzez ruch możemy ożywić gry” – podsumował Saul Nash, projektant, reżyser ruchu i choreograf.

„Z okazji 25-lecia SK Gaming chcieliśmy dać zarówno naszej społeczności, jak i sobie wyjątkowy prezent. Dlatego razem z Mercedes-Benz, naszym partnerem, oraz projektantem Saulem Nashem stworzyliśmy kapsułową kolekcję odzieży, której przyszłościowe, sportowe wzornictwo wyraża tożsamość SK Gaming jako najbardziej utytułowanego e-sportowego zespołu na świecie” – skomentował Alexander Müller, dyrektor generalny SK Gaming.

Mercedes-Benz i SK Gaming – partnerzy od 2019 roku

W 2019 r. Mercedes-Benz został pierwszym producentem samochodów, który zainwestował w e-sportowy zespół. Oprócz prezentacji logo marki współpraca z SK Gaming obejmuje wspólne projekty oraz wzajemny transfer know-how, wykraczając poza zwykły sponsoring. Partnerstwo z SK Gaming ma trwały wpływ na postrzeganie Mercedes-Benz jako organicznej części e-sportowej społeczności i podkreśla autentyczność zaangażowania trójramiennej gwiazdy w e-sport.

Globalne zaangażowanie Mercedes-Benz w świat mody

Już od 1995 r. Mercedes-Benz cieszy się pozycją kluczowego motoryzacyjnego gracza w światowym przemyśle modowym. W świecie mody firma zbudowała autentyczne relacje, a swoje inicjatywy wykorzystuje do wspierania wschodzących talentów designu, rozwijania innowacyjnej współpracy, partnerstw w ramach tygodni mody oraz organizacji wydarzeń na żywo.