Warszawa,
01
grudnia
2022
|
14:37
Europe/Warsaw

Nowe boksy dachowe Mercedes-Benz - sportowe, eleganckie i jeszcze pojemniejsze

Niezależnie od tego, czy chodzi o narty, sprzęt do nurkowania, akcesoria na kemping czy inne przedmioty – dwa nowe, eleganckie boksy dachowe Mercedes-Benz pozwalają transportować bagaż bezpiecznie i wygodnie. Czarny boks z lśniącym wykończeniem występuje w dwóch rozmiarach: 430 lub 590 litrów pojemności. Można otwierać go z obu stron, a jego design został harmonijnie skoordynowany z językiem projektowania samochodów z gwiazdą. Dzięki zintegrowanemu systemowi mocowania boks jest bardzo łatwy w montażu i kompatybilny ze wszystkimi relingami dachowymi Mercedes-Benz.

Boks dachowy Mercedes-Benz imponuje swoim organicznym, aerodynamicznym kształtem, wyrazistymi liniami oraz eleganckimi, a zarazem sportowymi proporcjami. Nowością w porównaniu z poprzednimi modelami jest chromowana, trójwymiarowa gwiazda Mercedes-Benz z przodu i z tyłu, podkreślająca przynależność do marki luksusowych aut ze Stuttgartu. Zamknięcie oraz wysokiej jakości sprężyny gazowe umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie pokrywy z obu stron samochodu.

Bezpieczne przechowywanie

Dzięki zintegrowanemu systemowi mocowania boks dachowy można łatwo zamontować i przymocować do relingów dachowych bez użycia adapterów. System 1-lock z trzema zamkami po każdej stronie zapewnia bezpieczne przechowywanie. Ponadto do optymalnego zabezpieczenia zawartości służą trzy paski wewnątrz boksu.

Jakość „made in Germany”

Materiał, z którego wykonano boks dachowy, cechuje odporność na promieniowanie UV, utratę koloru i uderzenia kamieni. Poszycie jest również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów i akcesoriów Mercedes-Benz również w przypadku nowego boksu dachowego najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo – spełnia on zarówno wymogi prawne, jak i ostrzejsze względem ustawowych normy Mercedes-Benz.

Nowy boks dachowy występuje w dwóch rozmiarach: wersja M waży 24 kilogramy i ma pojemność 430 litrów, a XL, odpowiednio, 28 kilogramów i 590 litrów. Oba warianty są dostępne wyłącznie w ofercie Mercedes-Benz.

Dane techniczne:

Wymiary: 192 x 103 x 39 cm (boks dachowy M) / 236 x 103 x 43 cm (boks dachowy XL)

Waga: 24 kilogramy (boks dachowy M) / 28 kilogramów (boks dachowy XL)

Pojemność: 430 litrów (boks dachowy M) / 590 litrów (boks dachowy XL)

Maksymalna ładowność: 75 kg

Otwieranie: z obu stron

Montaż: komfortowe mocowanie suwakowe