Warszawa,
08
sierpnia
2023
|
11:27
Europe/Warsaw

Nowy numer magazynu „Mercedes-Benz me” do pobrania i do czytania na papierze

10-lecie AMG Driving Academy Polska, nowa Klasa E oraz sadzenie lasów – oto wiodące tematy najnowszego numeru „Mercedes-Benz me”, dostępnego w cyfrowej formie do pobrania oraz w papierowej postaci, do czytania u dealerów Mercedesa. Magazyn przybliża świat trójramiennej gwiazdy i inspiruje do korzystania z wolności, jaką daje nam samochód. W nowym wydaniu można zobaczyć również zapierającą dech w piersiach architekturę na kalifornijskiej pustyni, gdzie redakcja dotarła eleganckim modelem EQS SUV, poznać zmienne oblicze Islandii zza kierownicy wszędobylskiego EQA 300 4MATIC, a także zgłębić piękno surowego austriackiego designu z perspektywy GLC 300 e 4MATIC.

Nowy numer magazynu oddaje hołd Najszybszej Rodzinie Świata – AMG Driving Academy, która działa w Polsce już od 10 lat. Polacy uwielbiają maszyny AMG. Ich sprzedaż w naszym kraju rośnie rok w rok o kilkanaście procent. Dziś już co dziesiąty nowy Mercedes przekazywany nad Wisłą ma w nazwie trzy litery symbolizujące adrenalinę, wysokie osiągi i sportowy charakter. W 2019 r. właśnie w Polsce otwarto pierwsze w Europie AMG Brand Center. Wcześniej takie obiekty działały jedynie w Tokio, Sydney, Pekinie i Szanghaju.

Magazyn przybliża 10-letnią historię wydarzeń AMG Driving Academy od samych początków – prezentacji modelu Mercedes-AMG CLS 63 na torze w Kielcach w 2012 r. Program był rozbudowywany wraz z powstawaniem w naszym kraju nowych torów, z czasem doszły też szkolenia za granicą. Przy okazji napędzał popularność marki AMG. „Dzięki determinacji zespołu Mercedes-Benz Polska udawało się ściągać absolutne perełki na skalę światową, jak SLS AMG Black Series, samochody DTM czy z serii GT. To sprawiało, że projekt był zawsze o krok przed konkurencją” – powiedział Michał Wardak, koordynator z ramienia Mercedes-Benz Polska.

Dziś AMG Driving Academy ma na koncie grubo ponad 4000 przeszkolonych kierowców i nie zwalnia tempa. W tym roku po raz pierwszy oferuje możliwość szkolenia Advanced na legendarnym torze Nürburgring. „Ideą i istotą AMG Driving Academy jest rozwój kierowców. Nie zostawiamy klientów z niedosytem, tylko dajemy im kolejne możliwości podnoszenia umiejętności, aż do samego szczytu, czyli AMG Masters” – powiedział Robert Hundla, koordynator instruktorów AMG Driving Academy Polska.

Kolejny obszerny materiał poświęcono prezentacji najnowszej Klasy E – inteligentnej biznesowej limuzyny, która łączy tradycyjne wartości tej serii z technologiami przyszłości. O designie jej kabiny opowiada Hartmut Sinkwitz, szef działu projektowania wnętrz. Kilka stron dalej znajduje się osobny tekst na temat MB.OS – nowego systemu operacyjnego, który będzie sercem przyszłych modeli Mercedes-Benz, a jego przedsmak oferuje właśnie nowa Klasa E. Zapewnia on nowy poziom interaktywności, a wszystkie cyfrowe innowacje będzie można aktualizować bezprzewodowo. Jednocześnie MB.OS jest otwarty na cenionych partnerów, otwierając kolejny wymiar bezpieczeństwa, komfortu obsługi oraz pokładowej rozrywki. Przykład: Mercedes-Benz jest pierwszym producentem samochodów, który oparł swój system nawigacji na wiodącym rozwiązaniu Google Maps. Zalety? Wyznaczanie trasy oraz bieżące informacje o ruchu drogowym i zasięgu auta elektrycznego w połączeniu z czujnikami pokładowymi zapewnią jeszcze dokładniejsze dane.

Na Czytelników magazynu czeka też interesujący wywiad z Markusem Schäferem, członkiem zarządu i dyrektorem ds. technologii Mercedes-Benz, który wyjaśnia, dlaczego firmy muszą działać z odwagą.

Kolejny lokalny materiał „Mercedes-Benz me” przybliża ekologiczne inicjatywy Mercedes-Benz Polska. Niedawno pracownicy firmy zasadzili swój las wspólnie z fundacją Las Na Zawsze. Czym dokładnie zajmuje się ta organizacja, co oznacza jej nazwa i dlaczego sadzi tylko drzewa liściaste? W wywiadzie odpowiada o tym Lidia Jabłonowska-Luba, prezes zarządu fundacji.

Na miłośników architektury czeka opatrzona wspaniałymi zdjęciami relacja z wyprawy luksusowym modelem EQS SUV na kalifornijską pustynię, gdzie projektant wnętrz John Vugrin stworzył dom, który jest jedną z najbardziej niezwykłych budowli w regionie. Kontrast surowości betonu, szkła oraz metalu z drewnem i skórą, z widokiem na Park Narodowy Joshua Tree, dosłownie zapiera dech w piersiach.

To nie koniec podróży na łamach „Mercedes-Benz me”. Była zawodowa golfistka Ólafía Kristinsdóttir za kierownicą Mercedesa EQA przybliża Czytelnikom magazynu jej rodziną Islandię, krainę ognia i lodu.  „Ponieważ pogoda może się zmieniać w jednej chwili, Islandczycy są bardzo spontaniczni, a nasze motto to: wszystko będzie dobrze”. Z kolei wycieczka GLC 300 e odsłania surowy górski krajobraz austriackiego regionu Vorarlberg, który również kusi wspaniałymi widokami.

Końcówka magazynu jak zwykle poświęcona jest klasycznym Mercedesom. W tym numerze czeka relacja z Mercedes po Wiśle Classic Days – wyjątkowego wydarzenia, które w tym roku powróciło po pandemicznej przerwie i ponownie ściągnęło do Płocka kilkadziesiąt zabytkowych Gwiazd, każda ze swoją niepowtarzalną historią. Nie zabrakło też podsumowania 21. Zlotu Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska – StarDrive, tym razem zorganizowanego w Koninie. Impreza okazała się świetną promocją miasta, a uczestnicy mogli poznać piękne okolice, w których wcześniej nie bywali. Na tegoroczny zlot zjechało 87 klasycznych Mercedesów nie tylko z Polski, ale też z Czech, Litwy i Niemiec. Wśród załóg pojawili się również goście z USA.

Najnowsze wydanie „Mercedes-Benz me” w formie papierowej można znaleźć u dealerów Mercedesa, 
a w postaci cyfrowej jest bezpłatnie dostępne do pobrania pod adresem https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/the-brand/news-and-events/mercedes-me-magazine.html.