Warszawa,
25
stycznia
2022
|
16:40
Europe/Warsaw

Nowy numer magazynu „Mercedes me"

Można już pobrać nowy numer magazynu „Mercedes me” (4/2021). To kawał dobrej lektury dla fanów trójramiennej gwiazdy, ale nie tylko – także dla miłośników designu, podróży i sztuki oraz tych, którzy są ciekawi nowych trendów. Najnowsze wydanie przybliża m.in. wystawę „Przyszłość jest dziś” zorganizowaną w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Jednym z jej bohaterów jest koncepcyjny Mercedes F 015. Główny materiał poświęcono 100-leciu Maybacha, który od chwili narodzin ucieleśnia w motoryzacji „najlepsze z najlepszych”. 

Historia Maybacha od jego powstania w 1921 r. nierozerwalnie łączy się z Mercedesem. Obie marki mają wspólny cel: wynoszenie luksusowych aut na jeszcze wyższy poziom. Nowy numer magazynu „Mercedes me” przybliża filozofię Maybacha oraz jej modele, a wszystko ilustrowane unikalnymi zdjęciami.

Mercedes-Benz w nietypowy sposób uczcił inną rocznicę – 50-lecie patentu na poduszkę powietrzną oraz 40-lecie jej pierwszego zastosowania. Z tej okazji projektant mody Heron Preston stworzył fascynującą kolekcję odzieży z materiałów służących do produkcji tego pionierskiego zabezpieczenia.

O tym, że obraz luksusu kształtują nie tylko zmysły wzroku, dotyku i słuchu, ale też wrażenia węchowe, przekonuje wywiad z futurolożką i specjalistką Mercedesa ds. zapachów Sabine Engelhardt, która tworzy kompozycje zapachowe oddające charakter samochodów z gwiazdą.

W magazynie tradycyjnie znalazły się prezentacje najnowszych modeli ze Stuttgartu – tym razem w świetle reflektorów występuje najnowsza elektryczna limuzyna klasy średniej wyższej, czyli EQE.

Jak zwykle nie zabrakło też lokalnych, polskich materiałów. Jak zrobić wystawę o czymś, co dopiero będzie? – na to pytanie odpowiada wystawa „Przyszłość jest dziś”, odbywająca się właśnie w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Wśród prezentowanych tam eksponatów znajduje się prawdziwy rarytas – futurystyczny koncept Mercedes F015, zaprojektowany jako pojazd autonomiczny i jeżdżąca „strefa relaksu”. O pozostałych atrakcjach wystawy opowiada jej współtwórczyni, Patrycja Strzetelska.

O wyjątkowym wyczynie można przeczytać w innym wywiadzie – z Dagmarą Kowalską z Chillizet i Norbertem Całą z Techlove, którzy na łamach magazynu zdradzają kulisy swojej rekordowej wyprawy Mercedesem EQS. W ciągu jednej doby przejechali nim łącznie 2185 km, ustanawiając rekord Polski w kategorii największego dystansu pokonanego samochodem elektrycznym w 24 godziny.

Kwartalnik „Mercedes me” to firmowy magazyn Mercedes-Benz, w polskiej edycji wydawany już od ponad dwóch dekad. Tytuł należy do najbardziej cenionych publikacji typu custom publishing w naszym kraju i nie stanowi jedynie przedruku – jego osią tematyczną są lokalne treści oraz historie polskich twórców. Poza wydaniem papierowym polska edycja magazynu „Mercedes me” jest dostępna na stronie Mercedes-Benz Polska:

https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/the-brand/news-and-events/mercedes-me-magazine.html