Warszawa,
11
września
2023
|
15:47
Europe/Warsaw

Nowy salon i serwis Mercedes-Benz Auto Forum koło Płocka – zgodny z najnowszymi standardami Mercedesa w zakresie estetyki, procesów i zrównoważonego rozwoju

W Mirosławiu koło Płocka działa już nowo otwarty salon sprzedaży oraz autoryzowany serwis samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz Auto Forum. Placówka należy do wielu nowych inwestycji dealerskich Mercedesa w Polsce i spełnia najnowsze standardy producenta luksusowych aut ze Stuttgartu w zakresie wzornictwa, przyjazności obsługi oraz zrównoważonego rozwoju.

W przestronnym obiekcie, na powierzchni około 3500 metrów kwadratowych, na klientów czeka ekspozycja 
9 nowych samochodów Mercedes-Benz. Do konfigurowania i prezentacji aut służą cyfrowe nośniki, a spotkania z klientami odbywają się w kameralnej atmosferze, w specjalnie przygotowanych salach VIP.

Obok szeroko pojętej cyfryzacji wizytówką nowej placówki są tzw. zielone technologie. Wyposażono ją 
w infrastrukturę do ładowania pojazdów zelektryfikowanych: hybryd plug-in oraz tych z napędem w pełni elektrycznym. Ponadto obiekt korzysta z rozwiązań oszczędzających zasoby naturalne, m.in. z instalacji fotowoltaicznej, inteligentnej wentylacji i klimatyzacji oraz energooszczędnego oświetlenia.

Obok salonu sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych w nowo otwartej lokalizacji Mercedes-Benz Auto Forum działa serwis mechaniczny z kilkunastoma podnośnikami oraz najnowocześniejszym sprzętem do diagnostyki. Profesjonalnie przeszkolony i doświadczony personel zapewnia najwyższej jakości usługi konserwacji i napraw samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Ponadto salon oferuje pełne wsparcie w zakresie finansowania, ubezpieczeń, odkupu aut używanych oraz detailingu.

„Budowa nowego dealerstwa w Mirosławiu koło Płocka to ważny element w strategii rozwoju Grupy Auto Forum. Obecnie to najnowocześniejszy obiekt w Polsce, zbudowany zgodnie z najnowszymi standardami 
Mercedes-Benz. Naszym celem jest zaspokojenie indywidualnych potrzeb klientów, z naciskiem na doświadczenie luksusu przy zakupie i obsłudze aut oraz na pielęgnowanie długotrwałych, satysfakcjonujących relacji z marką” – powiedział Paweł Brzozowski, Prezes Zarządu.

Nowo otwarta lokalizacja to kolejny obiekt w naszym kraju zrealizowany zgodnie z wyśrubowanymi światowymi wymogami Mercedes-Benz w zakresie estetyki, procesów obsługi klienta oraz energooszczędnych rozwiązań (tzw. MAR). Obecnie spełnia je już 68% polskiej sieci dealerskiej; do końca roku każdy z 19 dealerów Mercedesa będzie miał minimum jedną inwestycję w nowym standardzie. Polska należy pod tym względem do europejskiej czołówki i jest absolutnym liderem w klastrze Europy Środkowej i Wschodniej (CEE).

„Realizacja standardów MAR ma kluczowe znaczenie w kontekście doświadczenia klientów Mercedes-Benz. Obecnie jesteśmy w trakcie wprowadzania elementów programu Upgrade Your Retail, w ramach którego chcemy sprawić, by nasze salony były – oprócz estetyki i procesów zgodnych z MAR20X – jeszcze bardziej przyjazne, przytulne i ekologiczne. Wprowadzamy elementy drewna do wystroju wewnętrznego, dużo roślin zielonych, ciepłe LED-owe oświetlenie, luksusowe elementy użytkowe, najwyższej jakości kawy i przekąski. 
Na terenach zewnętrznych będziemy prowadzić zadrzewianie, ekologiczne ogródki, a nawet... warzywne 
– tu za przykład służy salon Mercedes-Benz Garcarek w Ociążu k/Kalisza” – powiedział Robert Repucha, 
MBC Network Operations Manager.

Autoryzowany salon sprzedaży i serwis samochodów osobowych oraz dostawczych Mercedes-Benz Auto Forum mieści się pod adresem Mirosław 28a, 09-472 Słupno k. Płocka. Obiekt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 oraz w soboty w godzinach 9-14.