Warszawa,
05
maja
2021
|
16:18
Europe/Warsaw

Nowy, wiosenny numer magazynu „Mercedes me” na papierze, smartfonie i tablecie

„Oblicza luksusu” – to główny motyw najnowszego, wiosennego wydania polskiej edycji magazynu „Mercedes me” (1/2021). Jak zwykle jego bohaterami są nie tylko samochody z gwiazdą, ale przede wszystkim ludzie i ich pasje. Obok materiałów m.in. na temat nowej Klasy S, elektrycznego kompaktowego SUV-a EQA oraz obchodzącego w tym roku 50. urodziny roadstera SL R 107 w numerze można przeczytać wywiad z nowym kierownictwem Mercedes-AMG. Poza wydaniem papierowym magazyn „Mercedes me” jest dostępny w wersji na smartfony i tablety.

„Mercedes me” – wcześniej znany jako „Magazyn Mercedes-Benz” – to firmowe czasopismo Mercedesa, w polskiej edycji ukazujące się od blisko 20 lat. Kwartalnik należy do najbardziej cenionych publikacji typu custom publishing i nie stanowi jedynie przedruku – jego osią tematyczną są lokalne treści i historie tworzone przez polskich dziennikarzy. To kawał dobrej lektury nie tylko dla miłośników trójramiennej gwiazdy – poza sylwetkami nowych i klasycznych modeli oraz informacjami z życia firmy pojawiają się tu artykuły na temat szeroko pojętego lifestyle'u, od mody i sztuki przez podróże aż po kulinaria.

Nowe wydanie magazynu „Mercedes me” (1/2021) przybliża dwie nowości Mercedes-Benz: kolejną generację Klasy S oraz elektrycznego kompaktowego SUV-a EQA. Przy okazji Czytelnicy mają okazję poznać odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące wysokonapięciowych akumulatorów montowanych w samochodach na prąd. Klasa G odwiedza Meksyk – i wraca zupełnie odmieniona. A z okazji jubileuszu SL-a serii R 107, kultowego roadstera z gwiazdą, magazyn wspomina jego słynnych posiadaczy i prezentuje unikalne szkice przedprodukcyjnych wersji modelu.

Tradycyjnie poza prezentacjami samochodów na łamach „Mercedes me” nie mogło zabraknąć inspirujących wywiadów ze specjalistami w swoich dziedzinach. W dziale „Wyobraźnia” trzy ekspertki opowiadają o roli kobiet w świecie sztuki, nowe kierownictwo Mercedes-AMG zdradza plany sportowej submarki na przyszłość, a Traudl Klink, instruktorka bezpiecznej jazdy podczas Mercedes-Benz Driving Event na Hockenheimringu, przybliża tajniki nowego programu szkoleń, realizowanych na elektrycznych modelach Mercedes-EQ.

W polskiej sekcji magazynu Czytelnicy mogą przeczytać o Janie Bajtliku, który zaprojektował narty dla Andrzeja Bargiela, i poznać Jacka Mazura, polskiego kolekcjonera zabytkowych Mercedesów. Nie zabrakło też najnowszych wieści z życia fabryki Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze.

Polska edycja magazynu „Mercedes me” poza wydaniem papierowym jest dostępna w aplikacji Mercedes-Benz Magazines na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android oraz iOS:

https://apps.apple.com/pl/app/mercedes-benz-magazine/id386312307?l=pl (iOS);

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daimler.magazine.android (Android).