Stuttgart,
24
listopada
2021
|
13:08
Europe/Warsaw

Odwiedź specjalną wystawę „Fascynujący SL”

Na gości Muzeum Mercedes-Benz czeka już wystawa specjalna pt. „Fascynujący SL – samochód marzeń od 70 lat”, która przybliża historię serii słynnych samochodów sportowych Mercedesa. Wystawa potrwa do 15 maja 2022 r., ale muzeum przygotowało też coś dla tych, którzy nie mogą zobaczyć ekspozycji osobiście: muzealny przewodnik Lorenzo Santaniello oprowadza społeczność po wystawie w interaktywnej formie, „serwując” użytkownikom niezwykle ciekawe historie, które uzupełniają ilustracje, zdjęcia i filmy. Jego prezentacja odbywa się w języku angielskim (z napisami). Relacje z interaktywnego zwiedzania można obejrzeć na stronach Mercedes-Benz.

Przy okazji użytkownicy Instagrama mogą przetestować swoją wiedzę na temat ekskluzywnych sportowych aut, biorąc udział w quizach. Zwiedzanie uzupełniają historyczne zdjęcia i ilustracje oraz klipy wideo, które „ożywiają” 70-letnią historię serii SL.

Wirtualne zwiedzanie specjalnej wystawy poświęconej serii SL z muzealnym przewodnikiem to już trzecia taka inicjatywa Muzeum Mercedes-Benz. Fani marki z całego świata mają szansę zobaczyć w ten sposób wybrane eksponaty i poznać ich historię nawet wtedy, gdy nie mogą przyjechać do Stuttgartu.

Specjalna wystawa prezentuje całą historię sportowych samochodów Mercedes-Benz z serii SL. Skupia się na dziewięciu egzemplarzach, które ustawiono na krętym odcinku jeden z drugim. Punktem wyjścia jest najstarszy istniejący SL, pochodzący z 1952 r., który należy do zbiorów producenta i rzadko „występuje” publicznie. Za nim eksponowane są wszystkie kolejne generacje SL-a, a w styczniu 2022 r. dołączy do nich również najnowszy model (typoszereg R 232). Wystawę uzupełniają liczne mniejsze eksponaty, takie jak broszury sprzedażowe, filmy oraz komponenty techniczne.

Interaktywna „wycieczka” jest dostępna jako wideo pod adresem http://mb4.me/virtuelle-tour.