Stuttgart/Augusta,
11
kwietnia
2023
|
12:54
Europe/Warsaw

Popartowy Mercedes EQS SUV na cześć gwiazd golfa – Jona Rahma i Bernharda Langera

Od ponad 30 lat Mercedes-Benz jest partnerem rozgrywek golfowych na całym świecie

•  Producent luksusowych aut ze Stuttgartu ma bliskie związki z Jonem Rahmem, światowym numerem 2, oraz z legendarnym golfistą Bernhardem Langerem

• Mercedes-Benz świętuje wybitne osiągnięcia obu swoich ambasadorów popartowym wydaniem modelu EQS SUV (EQS SUV 450+: zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym: 18,2-22,7 kWh/100 km; emisje CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km)

Oprócz globalnej serii amatorskich turniejów MercedesTrophy, w której na całym globie rywalizuje około 60 000 uczestników, Mercedes-Benz jest także partnerem wybranych spośród największych profesjonalnych turniejów golfowych na świecie. Producent luksusowych samochodów ze Stuttgartu utrzymuje przy tym bliskie relacje z Jonem Rahmem, cenionym golfistą młodego pokolenia, oraz Bernhardem Langerem, który należy do światowej elity tego sportu już od ponad 40 lat. W tym tygodniu w Auguście Mercedes-Benz w szczególny sposób honoruje wybitne osiągnięcia i wyjątkowe osobowości obu ambasadorów swojej marki.

Specjalny EQS SUV w hołdzie sukcesom ambasadorów marki Mercedes-Benz – Jona Rahma i Bernharda Langera

Na cześć dwóch wielkich golfistów Mercedes-Benz stworzył wyjątkowy egzemplarz modelu EQS SUV. Jego projekt powstał wspólnie z amerykańskim popartowym artystą Christopherem „CR” Obetzem, który w swoich pracach koncentruje się właśnie na golfie.

 „Golf jest w moim DNA. Tak samo jak sztuka. Moim celem jest uhonorowanie przeszłości i przeniesienie jej w przyszłość w nowy, zaskakujący sposób. Dokładnie to udało mi się osiągnąć dzięki współpracy z Mercedes-Benz, łącząc postacie dwóch absolutnych mistrzów golfa. Użycie samochodu jako płótna stanowiło wyjątkowe wyzwanie i jestem autentycznie dumny z tego, co wspólnie stworzyliśmy” – powiedział Christopher „CR” Obetz.

 „Ten samochód jest po prostu niesamowity. Prawdziwe dzieło sztuki. To dla mnie szczególny zaszczyt – jestem zaskoczony, ale i szczęśliwy” – skomentował Bernhard Langer, dwukrotny zwycięzca turniejów Masters.

 „To z pewnością wyjątkowy tydzień dla nas wszystkich, a grafika na samochodzie tylko podgrzewa emocje. Bardzo się cieszę, że jestem częścią tego wyjątkowego projektu wspólnie z drugim ambasadorem marki Mercedes-Benz, Bernhardem Langerem” – powiedział Jon Rahm, obecnie golfista numer 2 na świecie.

 „Prezentując tego wyjątkowego, a zarazem pomysłowego EQS-a SUV-a, oddajemy cześć dwóm wybitnym sportowcom i przyjaciołom naszej marki. Chcemy świętować osiągnięcia oraz zwycięstwa Bernharda i Jona, życząc im wszystkiego najlepszego” – podsumowała Bettina Fetzer, szefowa komunikacji i marketingu Mercedes-Benz AG.

 Samochód, który posłużył jako płótno dla wyjątkowego dzieła, to pierwszy w pełni elektryczny luksusowy SUV z gamy Mercedes-EQ – EQS SUV. Pionier łączący progresywny design oraz komfort limuzyny EQS z przestrzenią i wszechstronnością SUV-a.