Warszawa,
02
grudnia
2020
|
14:55
Europe/Warsaw

Przełomy w motoryzacji – nowy odcinek podkastu Mercedes-Benz Polska „Pół godziny z gwiazdą”

Samochody potrafią dziś więcej niż nam się wydaje – i o tym opowiada siódmy odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą”: o przełomowych rozwiązaniach technicznych i innowacjach, które zmieniły oblicze motoryzacji. Gośćmi Dagmary Kowalskiej są Maciej Pertyński, dziennikarz motoryzacyjny prowadzący swój autorski kanał „Pertyn Ględzi” na YouTubie, oraz Norbert Cała, dziennikarz zajmujący się nowymi technologiami, o których opowiada we własnej audycji „TechLove”.

W nowym odcinku podkastu „Pół godziny z gwiazdą” prowadząca Dagmara Kowalska rozmawia ze swoimi gośćmi o rozwiązaniach, które zmieniły oblicze motoryzacji – również o tych, które swój debiut świętowały w modelach Mercedes-Benz. Na przestrzeni minionych dekad producent ze Stuttgartu wprowadził na rynek ogromną paletę innowacji, które stały się powszechnym wyposażeniem współczesnych aut – między innymi z dziedziny bezpieczeństwa, komfortu i efektywności paliwowej. Zmieniły one oblicze motoryzacji dziś, wpływająć też na nowe uregulowania prawne

Wraz z nową generacją Klasy S – koncern Daimler - twórca wynalazku samochodu nadal jest motorem rozwoju motoyzacji i mobilności.

W ostatnich latach ten „wyścig” tylko nabiera tempa, a projektanci samochodów koncentrują się na kolejnych wyzwaniach: tak zwanych nowych technologiach czy elektromobilności. Również Mercedes-Benz nie ustaje w swoich dążeniach do kształtowania całej branży motoryzacyjnej, czego dowodem jest choćby najnowsza Klasa S – „empatyczna” limuzyna, która stara się dostosować do nastroju i potrzeb podróżujących i potrafi ich słuchać.

Swoje spojrzenie na przełomowe rozwiązania w motoryzacji w rozmowie z Dagmarą Kowalską zaprezentują doświadczony dziennikarz motoryzacyjny Maciej Pertyński („Pertyn Ględzi”) oraz dziennikarz technologiczny Norbert Cała („TechLove”). Podkast jest dostępny pod adresami:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/1AfJpcW8ctJfR9so55yzCo?si=GoUTqbRxSuubLifeo8ARJw

Soundcloud: https://soundcloud.com/user-421742932/7-przelomy-w-motoryzacji

iTunes: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/7-prze%C5%82omy-w-motoryzacji/id1491733124?i=1000500487611

TIDAL: https://tidal.com/browse/album/164686576

„Pół godziny z gwiazdą” to autorska audycja Mercedes-Benz Polska, adresowana zarówno do pasjonatów motoryzacji, jak i do tych, którzy po prostu chcą dowiedzieć się więcej o samochodach – nie tylko tych z gwiazdą. Marka odpowiada w ten sposób na coraz większą popularność podkastów, które zyskały rangę cenionego formatu informacyjnego i rozrywkowego.