Stuttgart,
13
marca
2020
|
09:10
Europe/Warsaw

She's Mercedes przedstawia światowej sławy fotografkę przyrody

„Zmień swoje nastawienie”: Cristina Mittermeier chce sprawić, by świat był bardziej zrównoważony

Ochrona przyrody to jej powołanie, a aparat fotograficzny jest jej stałym towarzyszem: Cristina Mittermeier, poszukiwaczka przygód i fotografka przyrody, z pomocą swoich zdjęć stara się inicjować zmiany i inspirować ludzi do zmiany sposobu myślenia. „She's Mercedes” towarzyszyło jej w miejscu, które wybrała na swój dom – na wyspie Vancouver. Właśnie tam powstał film „Zmień swoje nastawienie”, w którym Cristina Mittermeier opowiada o ulubionych zakątkach i strefach relaksu na kanadyjskiej wyspie, podróżując po niej całkowicie elektrycznym Mercedesem EQC (zużycie energii w cyklu łączonym: 19,7-20,8 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu łączonym: 0 g/km). To miejsca, które należy chronić – i które dodatkowo wzmacniają zaangażowanie Cristiny w sprawy Matki Natury. Filmowy portret tej słynnej fotografki powstał z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w ramach inicjatywy She's Mercedes, i ma na celu zachęcenie widzów, aby iść własną drogą. I traktować nasze naturalne, ziemskie zasoby w bardziej zrównoważony sposób. Projekt zbiega się z rocznicą She's Mercedes – we wrześniu 2020 r. inicjatywa będzie obchodzić swoje piąte urodziny. Film można zobaczyć na YouTubie, pod adresem: https://youtu.be/bLkiXfhspww

„Cristina Mittermeier to inspirująca, ceniona fotografka. Jej prace zwiększają świadomość w zakresie bardziej zrównoważonej interakcji z naturą” – powiedziała Bettina Fetzer, wiceprezes Mercedes-Benz AG ds. marketingu. „Z przyjemnością opowiadamy jej historię i wraz z inicjatywą She's Mercedes wspieramy rozpowszechnianie jej przesłania. Mercedes-Benz też pracuje bowiem nad dalszym rozwojem w kierunku marki zrównoważonej, nowoczesnej i luksusowej”.

Torując drogę innym

Cristina Mittermeier postawiła sobie za cel, by uczynić świat bardziej zrównoważonym. Pochodząca z Meksyku artystka za pomocą emocjonujących zdjęć i historii stara się pokazać, jak ważna jest ochrona przyrody – a zwłaszcza ochrona oceanów.

Fotografując piękno oceanów, Cristina chce przypomnieć ludziom, jak wrażliwy i delikatny jest ten złożony ekosystem. Jest przekonana, że ludzie mają siłę do zmian. Aby wprowadzić je w życie i zatrzymać zanieczyszczenie oceanów oraz spadek liczebności gatunków zwierząt, wszyscy muszą podążać jednak w tym samym kierunku.

Bohaterka filmu pasjonuje się czymś jeszcze: chce być pionierką dla wszystkich, którzy pragną podążać własną drogą – nawet jeśli wykracza to poza konwencjonalne standardy. Jej wysiłki w szczególności skupiają się na kobietach. Sama Cristina Mittermeier musiała walczyć, aby móc realizować swoje wizje stylu życia. Od ludzi ze swojego otoczenia słyszała szereg oczekiwań: że najpierw założy rodzinę, a następnie wybierze zawód odpowiadający ówczesnemu obrazowi kobiecości w społeczeństwie. Dziś uznawana za jedną z najbardziej wpływowych fotografek na świecie, Cristina postanowiła zignorować te oczekiwania. Zdobyła wyższe wykształceniei zanim założyła rodzinę, zaczęła podróżować. Jaka sama twierdzi, być może właśnie determinacja, by nie realizować ustalonego planu, uczyniła ją kobietą, którą jest dzisiaj. Więcej informacji o Cristinie Mittermeier można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej: https://cristinamittermeier.com.

She's Mercedes

She's Mercedes przedstawia silne kobiety, takie jak Cristina Mittermeier – kobiety, których działania zachęcają ludzi do realizacji swoich wizji, odważnie i z wiarą w siebie. Zgodnie ze strategią sprzedaży i marketingu „Best Customer Experience” Mercedes-Benz kładzie nacisk także na potrzeby i aspiracje kobiet – od sprzedaży i komunikacji po obsługę posprzedażną. Skierowana specjalnie do kobiet inicjatywa narodziła się w 2015 r. i obejmuje platformę inspiracji „She's Mercedes”, szkolenia dla sprzedawców, zwiększenie zatrudnienia kobiet na stanowiskach sprzedażowych oraz rozwój nowych usług z zakresu obsługi posprzedażnej i mobilności. Cel: uczynienie Mercedes-Benz najbardziej atrakcyjną marką luksusowych aut dla kobieti znaczne zwiększenie liczby kobiet wśród nabywców samochodów z gwiazdą. Inicjatywa She's Mercedes jest obecnie aktywna na ponad 70 rynkach. Od 2015 r. zgromadziła społeczność ponad 150 000 fanów i obserwatorówz całego świata, a ponad 500 międzynarodowych wydarzeń networkingowych zorganizowanych pod tym szyldem zapewniło kobietom możliwości poszerzenia sieci swoich kontaktów, pole dla wzajemnych inspiracji oraz okazję do poznania marki Mercedes-Benz w namacalny, a jednocześnie niespieszny sposób. W tym roku She's Mercedes świętuje swoje piąte urodziny.

Więcej na temat She's Mercedes można znaleźć na stronie mercedes.me/she oraz w mediach społecznościowych, na LinkedIn, Instagramie, a takżew magazynie „She's Mercedes”.

Film „Cristina Mittermeier: Zmień swoje nastawienie” można obejrzeć na YouTubie, pod adresem: https://youtu.be/bLkiXfhspww.