Warszawa,
14
listopada
2023
|
16:17
Europe/Warsaw

Siedem modeli Mercedes-Benz gotowych do wysoce zautomatyzowanego i bezzałogowego parkowania

Dzięki INTELLIGENT PARK PILOT nowa Klasa E Limuzyna i Kombi, EQE SUV i EQS SUV[1] są teraz gotowe do wysoce zautomatyzowanego parkowania (SAE Level 4 2 na parkingu P6 na lotnisku w Stuttgarcie.Po Klasie S, EQS i EQE Limuzyna, wysoce zautomatyzowana funkcja parkowania INTELLIGENT PARK PILOT (SAE Level 4 2 ) jest teraz dostępna również dla nowej Klasy E Limuzyna i Kombi, SUV-a EQE i SUV-a EQS1. Wjazd na parking, wysadzanie z pojazdu i wysłanie go na wcześniej zarezerwowane miejsce parkingowe za pomocą smartfona: dzięki temu tak zwanemu automatycznemu parkingowi nie ma już potrzeby szukania miejsca parkingowego i parkowania. To nie tylko oszczędza cenny czas klientów, ale także sprawia, że parkowanie jest wygodniejsze, zwłaszcza w wąskich garażach.

W listopadzie 2022 roku Mercedes-Benz i Bosch otrzymały pierwszą na świecie zgodę na komercyjne wykorzystanie swojej wysoce zautomatyzowanej i bezzałogowej funkcji parkowania w Niemczech. Garaż APCOA P6 na lotnisku w Stuttgarcie jest pierwszym na świecie parkingiem oferującym klientom Mercedes-Benz zautomatyzowaną usługę parkingowego.

Dzięki wąskim miejscom parkingowym jest to idealny przypadek użycia do parkowania bez kierowcy. Ponadto lokalizacja bezpośrednio przy budynku terminalu lotniska oferuje klientom szczególnie niewielką odległość od bramki.

[1] Usługa Mercedes me connect INTELLIGENT PARK PILOT jest początkowo dostępna w Niemczech dla Mercedesa-Benz Klasy S Limuzyna i długiego rozstawu osi produkowanego od 12.2020 r., Klasy E hybrydy plug-in Limuzyna i Kombi (z wyłączeniem Klasy E All-Terrain i długiego rozstawu osi) produkowanych od 06.2023 r., EQS Limuzyna, EQS SUV, EQE Limuzyna i EQE SUV (z wyłączeniem odpowiednich modeli Mercedes-Maybach i Mercedes-AMG). Gdy tylko INTELLIGENT PARK PILOT będzie dostępny dla danego pojazdu, usługa pojawi się w menu usług aplikacji Mercedes me, gotowa do aktywacji. Aby korzystać z usług Mercedes me connect, użytkownicy muszą posiadać osobisty identyfikator Mercedes me ID i wyrazić zgodę na warunki korzystania z usług Mercedes me connect. Ponadto dany pojazd musi być zarejestrowany na koncie użytkownika. Po upływie okresu początkowego użytkownicy mogą przedłużyć usługę INTELLIGENT PARK PILOT tak długo, jak długo usługi te są dostępne dla danego pojazdu.

[2] Norma SAE J3016 określa sześć poziomów automatyzacji jazdy (od poziomu 0 do poziomu 5). Poziom 4 SAE odnosi się do wysokiej automatyzacji jazdy: Pojazd, w określonych warunkach (np. na parkingu wielopoziomowym), może samodzielnie radzić sobie z sytuacjami na drodze.