Stuttgart,
03
kwietnia
2021
|
12:00
Europe/Warsaw

Światowy debiut Mercedesa EQS w Mercedes me media – cyfrowa premiera progresywnej elektrycznej limuzyny

W czwartek 15 kwietnia 2021 r. o godzinie 18:00 (CEST) Mercedes-EQ zaprezentuje w pełni elektryczną luksusową limuzynę EQS. Światowa premiera modelu odbędzie się w cyfrowej formie, na platformie internetowej Mercedes me media. Członkowie zarządu firmy, w tym Ola Källenius, Britta Seeger, Markus Schäfer i Sajjad Khan, a także szef designu Gorden Wagener, pokrótce przedstawią techniczne nowinkiEQS-a, oferujące luksus dla niemal wszystkich zmysłów. To zapowiedź nowej ery w historii firmy. Światową premierę EQS-a można oglądać na żywo pod adresem https://media.mercedes-benz.com/EQS lub później,w formie wideo na żądanie.

Światowa cyfrowa premiera będzie transmitowana na wielu kanałach. Na łamach Mercedes me media pojawią się również szczegółowe informacje i usługi. Oprócz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w języku angielskim dostępne będą transkrypcje w sześciu językach. Pakiet uzupełnią multimedialne materiały, w tym filmy, zdjęcia, grafiki oraz informacje prasowe. Ponadto z okazji cyfrowej premiery eksperci Mercedes-EQ będą odpowiadać na indywidualne pytania przedstawicieli mediów.

Część materiałów jest już dostępna online i przybliża m.in. rozwój techniczny oraz ostatnie jazdy testowe przed światową premierą EQS-a.

EQS to pierwszy model oparty na nowej architekturze dla samochodów klasy wyższej i luksusowych z napędem elektrycznym. Samochód zachwyca podróżujących wyjątkowym połączeniem innowacyjnej techniki, designu, funkcjonalności oraz łączności. Jednocześnie, korzystając ze sztucznej inteligencji (AI), w wielu obszarach ułatwia codzienne życie swoich użytkowników. EQS zostanie wprowadzony na rynek późnym latem, wyznaczając nowe standardy w ofensywie modelowej marki Mercedes-EQ.