Stuttgart,
28
czerwca
2023
|
13:14
Europe/Warsaw

Szósty odcinek podkastu Mercedes-Benz „Future Dimensions” opowiada o wciągającym doświadczeniu muzycznym przyszłości

Szósty odcinek podkastu Mercedes-Benz pt. „Future Dimensions” opowiada o przyszłości muzyki – i o tym, jak tętniące życiem koncerty wkrótce będą dostępne także w samochodzie.

Na potrzeby audycji prowadząca Ricardia Bramley odbyła spotkanie z pianistą, który z pomocą tzw. magicznej rękawiczki przenosi swoje klasyczne utwory do nowego wymiaru. Wspólnie z neurobiologiem zapuściła się w głąb ludzkiego mózgu, aby dowiedzieć się o jego decydującej roli w tworzeniu nieprzemijających muzycznych chwil. Inżyniera dźwięku zapytała, co w przyszłości przyniosą wciągające krajobrazy dźwiękowe w naszych samochodach. Zdobywcy nagrody Grammy Derek Ali opowiedział jej, dlaczego samochód jest tak lubianym miejscem do słuchania muzyki – i przybliżył zaawansowane technologie audio, takie jak Dolby Atmos®.

Angielskojęzyczne odcinki podkastu „Future Dimensions” (z ang. wymiary przyszłości) są dostępne na platformach Spotify, Apple Podcasty oraz Deezer, a także na platformie komunikacyjnej Mercedes-Benz Media. Na specjalnej stronie można znaleźć pogłębione treści dotyczące tematów poruszanych we wszystkich odcinkach: www.mercedes-benz.com/en/art-and-culture/zeitgeist/mercedes-benz-podcast/. Słuchacze mogą na bieżąco śledzić informacje na temat podkastu na twitterowym kanale @MB_Press: https://twitter.com/MB_Press.