Stuttgart.,
13
października
2023
|
10:30
Europe/Warsaw

Trylogia zapachów Mercedes-AMG: SILVER, BLACK & RED THRILL – wysokie osiągi i czyste emocje

·       Trzy zapachy stworzone przez mistrza perfumiarstwa Fabrice'a Pellegrina

·       Linia zapachowa nawiązuje do kluczowych wartości marki: technologii, luksusu i pasji

·       Flakony zaprojektowane z naciskiem na zrównoważony rozwój – wykonane ze szkła i aluminium pochodzącego z recyklingu, przeznaczone do wielokrotnego napełniania

 Od ponad 50 lat AMG jest synonimem odwagi, pasji oraz dążenia do najwyższych osiągów, precyzji i efektywności. Teraz sportowa marka Mercedesa wprowadza na rynek trylogię perfum THRILL, która przekłada te wartości na trzy wyjątkowe zapachy: SILVER, BLACK i RED. Francuski mistrz perfumiarstwa Fabrice Pellegrin stworzył je w oparciu o starannie dobrane składniki. Każdy z nich reprezentuje jeden z trzech kluczowych elementów tożsamości Mercedes-AMG: SILVER oznacza technologię, BLACK – luksus, a RED – pasję.

Trzy zapachy – trzy emocjonalne światy

Perfumy SILVER THRILL wywołują efekt ognia płonącego pod taflą lodu. Ich mocny zapach łączy w sobie nuty bergamotki, bursztynu i drewna oraz tropikalnej paczuli.

Perfumy BLACK THRILL dają poczucie wolności i luksusu. Słodka fasola tonka spotyka się tu z pikantną szałwią muszkatołową oraz zapachem skóry. Świeżej, owocowej nuty dodaje dojrzała mandarynka.

Perfumy RED THRILL symbolizują pasję i dynamikę. Fabrice Pellegrin interpretuje te wartości w postaci intensywnego połączenia wanilii i kardamonu, skontrastowanego z delikatnym i luksusowym charakterem kwiatu irysa.

Nie tylko zapachy, ale także efektowne metalowe flakony stanowią niepowtarzalny hołd złożony Mercedes-AMG. Każdy z nich reprezentuje wyjątkowość silników AMG oraz dreszczyk emocji związanych z jazdą; flakony są wykonane ze szkła i aluminium pochodzącego z recyklingu i nadają się do ponownego napełnienia.

Mistrzowska kompozycja

Za stworzenie wszystkich trzech zapachów odpowiada Fabrice Pellegrin z firmy INCC, który urodził się w Grasse, ojczyźnie perfumerii, więc zamiłowanie do tworzenia zapachów ma we krwi. Jest nie tylko mistrzem perfumiarstwa, ale także przywiązuje dużą wagę do zrównoważonego pozyskiwania surowców.

Informacje na temat INCC

W ramach nowej trylogii zapachów Mercedes-Benz kontynuuje swoją udaną współpracę z INCC. Obie firmy są partnerami od 2011 r. Pierwszy wspólny zapach – Mercedes-Benz for Men – trafił na rynek rok później. Następnie portfolio zostało poszerzone o pięć kolejnych linii zapachowych: Mercedes-Benz Sign, Mercedes-Benz The Move, Mercedes-Benz Man, Mercedes-Benz Select i Mercedes-Benz Club, a także o dwa zapachy dla kobiet: Mercedes-Benz Woman oraz Mercedes-Benz for Women. Ostatnio producent luksusowych aut ze Stuttgartu wypuścił na rynek trylogię Land, Sea oraz Air. Perfumy są dostępne w sklepie internetowym pod adresem parfums.mercedes-benz.com.